Oudoleň na jaře Oudoleň na jaře Oudoleň na jaře Oudoleň na jaře Oudoleň na jaře

Famózní úspěch oudoleňských školáků

16.5.2017, ZŠ a MŠ Oudoleň - zpravodajství

Poznat čolka obecného, kuňku, zběhovec plazivý, najít na hvězdné mapě oblohy Velký vůz, určit, kteří ptáci odlétají do teplých krajin nebo jestli v ČR hnízdí racek chechtavý, to je jenom ukázka toho, co žáci naší školy museli znát na soutěžní stezce přírodovědné soutěže Zlatý list.

Letos se konalo už 20. krajské kolo, tentokrát v přírodním parku Čeřínek na Jihlavsku. A družstvo ve složení Lucie Strašilová, Jan Zvolánek, Matyáš Sláma, Tomáš Benc, Josef Stehno a Jan Kubát zde v konkurenci dalších sedmi týmů vybojovalo první místo v mladší kategorii. Porazilo tak nejen přírodovědně zaměřené školy jako je Přibyslav, Nové Veselí, či Kněžice, ale také žáky gymnázia z Jihlavy a Chotěboře.  Naši borci postupují do celostátního finále, které se koná v polovině června v Lubenci v Ústeckém kraji.
Kromě prokázání znalostí představili naši žáci před odbornou komisí také celoroční práci pro přírodu a při exkurzi navštívili naučnou stezku Čeřínek.
Více o akci se dovíte na stránkách kraje (https://www.kr-vysocina.cz/zlaty-list-za-znalost-prirody-letos-ziskali-gymnaziste-z-chotebore-a-zacci-z-oudolene/d-4080393/p1=1013) nebo na www.chaloupky.cz, rubrika Stalo se. Sára