Obec Oudoleň
česky english deutsch

Lehkoatletické závody školních družin

21.5.2015

V úterý 19. 5. 2015 se na letním stadionu v Chotěboři konaly Lehkoatletické závody školních družin. Soutěžilo celkem 174 žáků z okolních škol. Závodilo se ve třech disciplínách: hod kriketovým míčkem, skok daleký a běh na 50 m. Tyto disciplíny jsme ve škole trénovali, i když v trochu provizorních  podmínkách. Pro mnohé byla jen účast na tomto klání velkým zážitkem a užitečnou zkušeností. Někteří si poprvé vyzkoušeli skok daleký do písku a běh na škvárovém ovále s vyznačenými dráhami.

Nejúspěšnější z oudoleňské výpravy byla Hanička Z. z první třídy, která ve skoku dalekém výkonem 2 m 30 cm získala bronzovou medaili. Dále jsme obsadili několik smolných čtvrtých míst. Ale celkově se dětem dařilo a závody si určitě užily.

Dopoledne jsme zakončili výbornou točenou zmrzlinou, která nám všem po náročných bojích opravdu moc chutnala.

Gratulujeme všem zúčastněným sportovcům a děkujeme za reprezentaci naší školy. Učitelky ZŠ