česky english deutsch

Školní šachové turnaje

11.1.2013

Šachový turnaj Pribináček

V Havlíčkově Brodě v hotelu Slunce se od 25. listopadu do  1. prosince konalo Mistrovství ČR v šachu juniorek a polofinále juniorů. Jako každý rok byl součástí tohoto mistrovství turnaj Pribináček, určený pro mládež do 16 let, kterého se za ZŠ Oudoleň zúčastnili Diana Nejedlá, Eliška Ondráčková, Štěpán Zvolánek. Celkem bylo přihlášeno 110 dětí (včetně účastníků Mistrovství ČR), takže konkurence byla nejen velká, ale i těžká.  Každý hráč měl 15 minut na partii a celkem si zahrál 9 kol. Během turnaje probíhala i ochutnávka výrobků z Pribiny. Po skončení posledního kola v 15 hodin nastalo vyhlašování nejlepších hráčů v různých kategoriích. Za naši školu dopadl nejlépe Štěpánek Zvolánek (2. třída), který skončil na krásném 57. místě, Eliška Ondráčková (5. třída) obsadila 84. místo a Dianka Nejedlá (5. třída) skončila 94. Celkové výsledky najdete na adrese http://sachy-hb.tym.cz/mcrj12/. Kromě toho, že si všichni pořádně zahráli, obdrželi i ceny. Myslím, že se turnaj vydařil, po skončení jsme si šli ještě prohlédnout vánočně vyzdobené náměstí, navštívili jsme dvě knihkupectví, dali si párek v rohlíku a šli na autobus.  Kateřina Sobotková

Šachový turnaj Pribináček se konal v  Havl. Brodě v hotelu Slunce 30. listopadu 2012. Hráli jsme 9 kol. Vyhrála jsem 3,5 bodu. Jela jsem já, Diana Nejedlá a Štěpán Zvolánek. Po čtvrtém kole byla přestávka na oběd a my jsme si všichni dali hranolky. (Eliška O., 5. tř.)

Okresní kolo přeboru škol v šachu 2012/2013

Po školním kole postoupili 4 nejlepší do okresního kola, jednalo se o Elišku Ondráčkovou (5. třída), Štěpána Zvolánka (2. třída), Dianu Nejedlou (5. třída) a Patrika Strašila (5. třída), kteří bojovali jako tým za naši školu. Toto kolo proběhlo v AZ Centru Havlíčkův Brod v pátek 14. prosince 2012.

Okresního kola se kromě nás zúčastnila ještě ZŠ Nuselská (2 týmy), Havlíčkova Borová a Golčův Jeníkov. Každá škola si zahrála se všemi ostatními a podle bodů pak byly vyhlášeny výsledky.

Na prvním místě se umístila ZŠ Nuselská a na druhém (postupovém!) se umístila ZŠ a MŠ Oudoleň. Takže naši mladí šachisté se v lednu pojedou prezentovat do Jihlavy, kde proběhne krajské kolo.

Všem zúčastněným patří dík a pochvala za pěknou reprezentaci školy i obce Oudoleň. Kateřina Sobotková