Obec Oudoleň
česky english deutsch

Soutěž mladých hasičů v Habrech

20.10.2016

Měsíční přípravy na první kolo soutěže mladých hasičů "Plamen" utekly jako voda a den soutěže 1. 10. byl tu. Všichni jsme se sešli v sobotu dopoledne před hasičskou zbrojnicí, odkud nás společně s mladými hasiči z Havlíčkovy Borové dopravil autobus s panem Bencem na místo dění. Podzimní závod požární všestrannosti se konal v Habrech. Start i cíl závodu byl v prostorách areálu pod hasičskou zbrojnicí. Za náš sbor běžely dvě hlídky. Za mladší Jan Frühbauer, Štěpán Holas, Karolína Babáková, Hana Zvolánková a Alžběta Zvolánková a za starší Anna a Michal Blažkovi, Jan Zvolánek, Štěpán Zvolánek a Tomáš Benc. Za jednotlivce potom běžela Ivana Bencová. Obě naše hlídky vybíhaly současně, teprve cestou se rozdělily a každá dále pokračovala po své barevně označené trase. Na startu neměli soutěžící největší obavu z toho, zda cestou správně splní všechny úkoly, ale z tunelu, kterým museli všichni proběhnout. Po doběhu do cíle jsme si koupili něco na zub a mohlo se jet domů. A jak to dopadlo? Mladší obsadili 35. místo z celkem 51 soutěžících hlídek, starším se tolik nedařilo z 59 hlídek obsadili 51. místo. Ivaně Bencové patřilo 22. místo. Díky pěknému počasí a dobré atmosféře to byl příjemně strávený čas. Lenka Holasová