Obec Oudoleň
česky english deutsch

Závod požárnické všestrannosti mladých hasičů

22.10.2014

V sobotu 4. 10. 2014 se ve Ski areálu Vysoká a přilehlém okolí konala soutěž kolektivů Mladých hasičů – ZÁVOD POŽÁRNICKÉ VŠESTRANNOSTI (ZPV).

V letošním roce každá hlídka dostala týden před závodem časový harmonogram se svým startem. Oudoleň měla start v 9:00 hodin. Současně vybíhala družstva mladších i starších hlídek. Za starší běželi Ivana Bencová, Katka Kubátová, Martin Antl, Michal Blažek a Anička Blažková. Za Oudoleň mladší A odstartovali Honzík Kubát, Tomáš Benc, Honzík Frűhbauer a nováčci Štěpán Zvolánek a Hanička Zvolánková. Za Oudoleň mladší B běželi nováčci Štěpán Holas a Karolína Babáková, dále jeden člen z Havl. Borové, z Lípy a z Malčína.

Soutěž se konala v terénu kolem sjezdovky a každá kategorie měla svoji trať vyznačenou barevnými fáborky. Na trati bylo rozmístěno 6 stanovišť (střelba ze vzduchovky, základy topografie + zorientování mapy pomocí busoly, vázání uzlů, požární ochrana, překonání překážky po vodorovném laně, první pomoc). Za nesplněný úkol byly k naměřenému času na stanovištích připočítávány tzv. trestné minuty.

A jak to dopadlo? V kategorii mladších se naši umístili na 30. a 45. místě ze 45 družstev. V kategorii starších se Oudoleň umístila na 17. místě z 54 hlídek. Vlasta Bruknerová