Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Novinky místní knihovny

27.2.2012

V knihovně si nyní můžete půjčit aktuální čísla časopisů „Moje zdraví“ a „Praktická žena“.

Časopis MOJE ZDRAVÍ srozumitelnou a zároveň odborně garantovanou formou přibližuje čtenářům jednotlivé zdravotní problémy, přičemž největší důraz klade na možnosti prevence. Seznamuje s novinkami ze světa medicíny, prezentuje jednotlivé volně prodejné léky i možnosti přírodní léčby. Ve vyhrazených rubrikách se zaměřuje na nejrůznější zdravotní obtíže a přináší kvalifikované informace o nejčastějších zdravotních problémech ve všech generacích. Články se zabývají i rodinnými vztahy. V časopise nechybějí odpovědi na diskutované otázky zdravé výživy a další tematické seriály. Rozptýlení nabízejí v podobě rozhovorů s populárními osobnostmi rubriky „Dva lékaři v rodině“ a „Na kus řeči“ nahlížejí i do soukromí významných odborníků z oblasti medicíny. Nechybí ani oblíbené kvízy, křížovky a recepty pro zdraví.

Časopis PRAKTICKÁ ŽENA je kreativní měsíčník pro ženy, které rády tvoří módní doplňky a dekorace do svého bytu.

Od března jsou v knihovně k dispozici aktuální čísla měsíčníků „Lidé a Země“ a „Moje země“.

Časopis LIDÉ A ZEMĚ je společenský časopis zaměřený na cestování a poznávání cizích zemí. Vychází už od roku 1952 a je plný zajímavostí, cestopisů, fotografií, reportáží a informací o aktuálním dění z celého světa. Je určený všem milovníkům cestování, úžasné přírody a kulturních památek. Díky časopisu se podíváte např. do nejvyšších hor Asie, do nejzapadlejších afrických vesniček, na opuštěné ostrovy i do životem tepajících metropolí.

Časopis MOJE ZEMĚ je jediný magazín výhradně o České republice.  Nabízí sto stran pestrých a živých informací z naší současnosti i historie, aktuální a podrobné průvodce regiony, netradiční reportáže, tipy na výlety, přírodní zajímavosti, národní poklady, osobnosti, mapy, atd.

Kromě těchto časopisů jsou zde k dispozici i starší čísla „Paní domu“ a časopisu „Žena a kuchyně“.

Do knihovny jsme na konci ledna zapůjčili z Havl. Brodu dalších 95 knih pro dospělé i malé čtenáře. Jinak výpůjční doba je zatím stejná - ve čtvrtek 17:00 – 19:00, uvažujeme ještě o hodinové výpůjční době v sobotu nebo v neděli, hlasovat  pro více vyhovující den můžete na stránkách knihovny. O. Hussliková

Koronavirus

Anketa

Při opravě současného koupaliště byste upřednostnili?
1
3

Historie anket

Náhodné foto

Velikonoční pletení pro děti i dospělé

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více