Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Ohlédnutí za rokem 2013 v knihovně

12.2.2014

V první řadě chci všem čtenářům poděkovat za přízeň a za podporu. Do nového roku 2014 přeji všem věrným návštěvníkům i ostatním pevné zdraví, všechno dobré a hodně osobních i pracovních úspěchů.

Možná jste zaregistrovali, že naše knihovna získala v minulém roce titul "Knihovna Vysočiny" pro region Havlíčkův Brod a 1. místo v soutěži o nejlepší webové stránky v Kraji Vysočina. Z ocenění mám velkou radost a chtěla bych poděkovat celému obecnímu úřadu – panu starostovi, paní Zelenkové i všem zastupitelům, protože bez jejich podpory by to opravdu nešlo.

V minulém roce došlo ke změně financování internetu v knihovně. V březnu 2013 byl definitivně ukončen Projekt internetizace knihoven (PIK), který do té doby plně financovalo Ministerstvo kultury. Připojení k internetu v knihovně ale požaduje knihovní zákon, jinak je knihovna vyřazena z evidence knihoven, tj. fakticky zrušena. Na základě tohoto rozhodnutí musela tedy převzít financování internetu v knihovně naše obec. Na jaře se ještě podařilo získat pro knihovnu 2 nové počítače z grantového programu Kraje Vysočina a novou tiskárnu jako sponzorský dar. Současně s novým technickým vybavením byl pořízený nový stůl a pohodlné židle.

V roce 2013 jsme se trochu rozrostli, momentálně máme 38 registrovaných čtenářů, z toho 7 dětí do 15 let. Celkem jsme půjčili 1015 knih a 43 časopisů. Do knihovny nám v roce 2013 přibylo 78 nových titulů - 5 naučných, 29 dětských a 44 knih pro dospělé.  K tomuto datu máme tedy v knihovně celkem 2439 vlastních knih a dalších 700 knih půjčených z Havl. Brodu. Z časopisů je stále k dispozici "Lidé a Země", "Moje země", "Praktická žena", "Svět ženy", "Moje zdraví", "Chotěbořské Echo" a "Čtyřlístek". Opravdu je z čeho vybírat. V knihovně jsme napočítali za celý minulý rok celkem 684 návštěv - započítávají se samozřejmě čtenáři, ale i všichni ostatní, kteří využívají internet nebo si přijdou zahrát kulečník. Největší skok jsme ale zaznamenali v návštěvnosti webových stránek, a to z loňských 1970 na současných 10 140 návštěv.

Pokud byste měli nějaký nápad, připomínku nebo tip na dobrou knihu či časopis, pište do vzkazů na webu nebo na adresu knihovnaoudolen@seznam.cz. 

:-):-)A určitě přijďte, protože tolik knih jako knihovna doma mít prostě nemůžete!;-);-)  O. Hussliková

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více