Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Oudoleň má hned dvě mistryně světa

20.10.2012

V uplynulém týdnu se v holandském Dordrechtu konalo mistrovství světa ve sportovním aerobicu. Tohoto mistrovství světa se zúčastnily se svým týmem i Anička Stehnová a Eliška Ondráčková. Holky letos poprvé v kategorii kadetů (věk 11-13 let), která se jako nejmladší, takto významných závodů účastní. Účasti na mistrovství předchází však celá řada domácích nominačních závodů, ve kterých se holky umístily na prvním nebo druhém místě a tak si jejich tým zajistil nominaci na mistrovství světa. Tohoto mistrovství se účastní vždy pouze maximálně tři nejlepší týmy z každé země. Vzhledem k úspěchu v kategorii kadetů se holky pustily do velice náročné přípravy, kterou měli možnost obyvatelé naší vsi posoudit během jejich letního soustředění, které se konalo právě v Oudoleni.

Týden před odjezdem do Holandska se konal ještě poslední kontrolní závod, na kterém holky potvrdily svoji formu prvním místem. To bylo ale v rámci České republiky, ale jak to dopadne ve srovnání s ostatními týmy z celého světa, zatím nikdo nevěděl, vždyť kadetky odjížděly na závody takového významu poprvé. Cestě předcházelo také celkem vyčerpávající běhání a shánění sponzorů. To se ale nakonec podařilo. A tak už nezbývalo než věřit a držet palce, aby se závodnice představily v Holandsku v co nejlepším světle. A opravdu se povedlo! Hned po základním kole dostaly takové bodové hodnocení, které je zařadilo na druhé místo a účast ve finále byla na dosah. Byl to úžasný výsledek, neboť bylo vidět, že velmi tvrdá a náročná příprava byla oceněna. Obrovskou konkurencí byly pro naše holky Rusky, které po tomto základním kole byly na prvním místě. Druhý den následovalo semifinále, do kterého holky daly všechno a skutečně se jim podařilo ruský tým porazit a posunout se na první příčku. Byl to nádherný pocit, ale ještě bylo nutné toto umístění potvrdit ve finálovém závodě, který se konal ve čtvrtek v odpoledních hodinách. Rodiče, kteří nebyli a nefandili přímo na místě, byli přikováni k počítačům (finále bylo možné sledovat na internetu) a drželi palce ze všech sil. Holky odcvičily svoji finálovou sestavu úžasně. Na výsledky však bylo nutné počkat až do vyhlášení, které začínalo kolem půl 8. Napětí jak holek, tak rodičů a vůbec všech jejich fanoušků, bylo nesnesitelné.

A pak to přišlo. Když vyhlásili na druhém místě tým Rusek, bylo jasné, že je to doma - naše holky to dokázaly a jsou mistryněmi světa! Jejich debutový výstup na mistrovství světa skončil fantastickým úspěchem – titulem mistrů světa. Ohromná dřina a práce, jak jejich, tak trenérky, byla oceněna a to kovem nejcennějším! Je to úžasná reprezentace České republiky a tím také naší obce ve světovém měřítku. D. O. a V. S.

Fotografie ze soutěží i soustředění v Oudoleni můžete nalézt na http:/bmfitnesshb.cz.

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více