Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Sezona 2015 v klubu BM Fitness

17.11.2016

S koncem roku 2015 a začátkem roku 2016 došlo k bilancování i v aerobikovém klubu BM FITNESS.  A s potěšením musíme konstatovat, že se doposud jednalo o jednu z nejúspěšnějších sezon klubu. Velkou změnou byla skutečnost, že se BM FITNESS významně rozrostl o nové závodní týmy, kterých je v současné době již šest v různých věkových kategoriích a kromě závodění na stepech se stále více věnují i sportovnímu aerobiku.
Již šestou sezonu se aerobiku věnuje Eliška Ondráčková a Anička Stehnová, v loňském roce již v kategorii juniorek (14 – 16 let). Přestože v této věkové kategorii závodily poprvé a není tedy vůbec jednoduché se v konkurenci již zkušenějších týmů prosadit, podařilo se jim zcela ovládnout všechny domácí závody a získaly 6 zlatých medailí, včetně titulu mistryň České republiky. Přemožitelky našly pouze na Mistrovství Evropy v Holandsku v podobě závodnic z Ruska a holky získaly krásný titul vicemistryň Evropy.
Velmi úspěšnou sezonu absolvovala také Nelinka Frűhbauerová, která se se svým týmem posunula do kategorie kadetek, a přestože stejně jako juniorky bojovala o cenné kovy mezi zkušenějšími závodnicemi, na všech tuzemských závodech se jim společně podařilo získat medaile. Holky začaly na prvních závodech bronzovou medailí a sezónu ukončily již titulem mistryň České republiky. Na loňském mistrovství ČR se klubu BM FITNESS mimořádně dařilo a ve stepařské kategorii získaly celkem 3 zlaté medaile a jednu bronzovou.
Díky skvělým výsledkům během celé sezony holky získaly nominace na Mistrovství světa ve všech kategoriích (8 – 10 let, juniorky, seniorky), ale vzhledem k tomu, že se MS konalo na vzdáleném Martiniku, rozhodly se z finančních důvodů závodů nezúčastnit.
A na závěr pár zajímavých čísel. Během roku 2015 všechny závodnice BM FITNESS dohromady posbíraly:

150 zlatých medailí
33 stříbrných
22 bronzových
25 titulů mistrů ČR
1 titul mistra Evropy
13 vicemistrů Evropy.

A najezdily na závody 3 161 km.

Jsou to opravdu úctyhodná čísla a za všemi výsledky je nespočet hodin strávených v tělocvičně a velká radost, kterou aerobik holkám poskytuje.
A vzhůru do nové sezóny 2016, hodně zdaru! Dáša Ondráčková

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Kalendáře na rok 2015

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více