Obec Oudoleň
česky english deutsch

18. ligové kolo přineslo pro Salamandru 4 body

26.1.2017

V sobotu  4. 12. měla FBC Salamandra na programu 2 zápasy 18. kola s týmy PSKC Okříšky B a Hippos Žďár n/S. C. Do obou zápasů jsme šli jako tým lépe postavený v ligové tabulce, proto i tyto zápasy byly o projevení kvality a ustálení naší pozice v tabulce. Do těchto zápasů nastoupily posily v podobě Pavla Jaroše a Jakuba Zámiše, kteří naplnili očekávání a zapsali se dobrými výkony.
Sestava pro oba zápasy 18. kola: Jan Čermák; Čermák Jiří – Jakub Janda, Pavel Jaroš – Filip Janda; Ondřej Kolář – Vladimír Zvolánek – Vladimír Novotný, Matouš Vanča – Tomáš Vanča – Jan Pecina, Stanislav Jílek – Jakub Zámiš.

První utkání jsme sehráli s týmem PSKC Okříšky B
Do utkání jsme vstoupili zodpovědně, kdy naše hra vycházela z dobré hry v obraně, a postupem času jsme si vytvářeli slibné šance. Bohužel, hostující gólman si poradil se všemi pokusy našich útočníků. První třetina byla tedy za námi a ukázala vyrovnaný florbal, který byl podpořen kvalitními výkony obou gólmanů. Do druhé třetiny jsme vstoupili bleskově, po 12ti vteřinách hry pohlednou kombinací hráčů Salamandry jsme vedli 1 : 0, křižnou nahrávku Ondřeje Koláře zužitkoval Vladimír Zvolánek. V dalším průběhu se týmy střídaly v držení míčku a tvoření šancí. Až do 28. minuty, kdy jsme udeřili dvěma brankami v rozmezí 31 vteřin. Nejprve se trefil individuální akcí Tomáš Vanča a poté po spolupráci Pavla Jaroše a zakončujícího Jana Peciny jsme vedli 3 : 0. Jak jsme třetinu začali, tak jsme ji také zakončili, pouhých 6 sekund před koncem individuální akcí navýšil skóre Vladimír Zvolánek na 4 : 0. Do poslední třetiny jsme vstupovali se 4 gólovým náskokem a s cílem vyhrát. Soupeř nám ale na začátku třetiny dal jasně najevo, že s výsledkem utkání chce zahýbat. Kdy po akci Račáka vstřelil první gól Rampír 4 : 1. Tato branka nám dala varování, abychom i po zbytek utkání vycházeli z obrany a nepustili zbytečně soupeře k vážnějším akcím. To se nám až do 43. minuty dařilo, poté soupeř zdramatizoval utkání po dvou brankách v rozmezí 1 minuty. A po brankách Strnada a Račáka snížil na 4 : 3. Následoval náš oddechový čas, ve kterém jsme se uklidnili a dovedli zápas do vítězného konce. Konečný výsledek 4 : 3.

Druhý zápas nás čekalo derby s týmem ze Žďáru nad Sázavou
Tento zápas byl ve znamení odvety za 14 dní starý zápas ve Skutči, který jsme vyhráli 9 : 5. Tento výsledek jsme chtěli potvrdit a završit již tak dobře rozehrané 18. kolo. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a tlačili se do zakončení. Ale jak to tak bývá, své slibné šance jsme neproměnili, tak nás soupeř potrestal brankou, ve 14. minutě střílel Košík a soupeř vedl 0 : 1. Po tomto gólu mohlo být ještě hůř, kdy po provinění - hra rukou, jsme dali soupeři výhodu přesilové hry. V té nás podržel brankář Jan Čermák, díky tomu jsme ukončili třetinu za stavu 0 : 1. Na začátku druhé třetiny skončilo oslabení a my jsme se pokoušeli o vyrovnání. To přišlo z hole Jiřího Čermáka, který vybojoval míček a individuální akcí prostřelil gólmana Žďáru 1 : 1. V 21. minutě nastal závar před naší brankou, Pavel Jaroš tuto situaci hasil za cenu nedovoleného zákroku, kdy míček, který směřoval do branky, odpálil nad povolenou úrovní a bylo nařízeno trestné střílení. Vtom se vyznamenal brankář Jan Čermák. Následovalo 2 minutové oslabení, to jsme úspěšně ubránili. Netrvalo ale dlouho a čekalo nás další oslabení po nedovoleném zákroku Filipa Jandy. V tomto oslabení, jsme bohužel soupeře neubránili a z hole Vrbase inkasovali 1 : 2. Odpověď ale přišla bleskově, po 30 vteřinách vybojoval míček Ondřej Kolář a nabídnul gól Vladimíru Novotnému, který stanovil skóre po dvou třetinách na 2 : 2. Do třetí třetiny jsme vstoupili lépe, po necelých dvou minutách jsme navýšili vedení 3 : 2 po bratrské kombinaci („Já na bráchu, brácha na mě.“) nahrávajícího Matouše a střílejícího Tomáše Vanči. V půlce poslední třetiny individuální akcí navýšil vedení Ondřej Kolář na 4 : 2, následně byl 5 a půl minuty před koncem vyloučen hráč Žďáru, to už jsme mysleli, že směřujeme k vítězství... Přesilovka nám moc dlouho nevydržela, kdy byl za hrubost vyloučen Jiří Čermák, ze hry 4 na 4 jsme inkasovali z hole Košíka kontaktní gól 4 : 3. Po dalších 30 sekundách bylo ještě hůř, kdy jsme inkasovali gól na 4 : 4 Na tyto rychlé góly jsme nedokázali odpovědět, a tak zápas skončil nerozhodně. Konečný výsledek 4 : 4.