Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

FLORBALOVÝ KLUB - FBC SALAMANDRA

23.1.2017

FBC Salamandra je florbalový klub, o jehož vznik se zasloužili především místní. Název občanského sdružení a zároveň týmu vznikl podle latinského názvu mloka skvrnitého (Salamandra salamandra), žijícího v oblasti CHKO Žďárské vrchy.

FBC Salamandra hraje krajskou soutěž Liga Vysočiny mužů spolu s týmy z Přibyslavi, Třebíče, Žďáru nad Sázavou, Zhoře, Pacova nebo Jihlavy. V sezóně (období říjen až květen) se s každým týmem střetneme třikrát, dle rozlosování české florbalové unie. Systém ligy je formou turnajů, vždy za jeden hrací víkend (sobota či neděle) odehrajeme 2 ligová kola. Své domácí zápasy pořádáme v městské hale ve Skutči.

Kádr týmu tvoří hráči z Oudoleně, Slavětína, Vojnova Městce a Krucemburku. Ve své první sezóně 2011/2012 se tým umístil na 7. místě. V  následující sezóně 2012/2013 mohl tým čerpat z nabytých zkušeností z předchozího ročníku a z minimálních změn hráčského kádru, tudíž mohl bojovat až do posledního kola o medailové umístění. Bohužel nás v závěru předčil tým ze Žďáru nad Sázavou, a tak jsme obsadili 4. místo.

Účastníme se také neligových turnajů, které se pořádají povětšinou v období červen - září. Za zmínku určitě stojí účast na letošním Summer holidays cup v  Přibyslavi, kde jsme se utkali s týmy z vyšších soutěží a po tvrdém boji obsadili krásné 3. místo.

V letošní sezóně 2013/2014 nás čeká minimálně obhajoba 4. místa. Toto umístění po nezdaru v minulé sezoně bychom chtěli vylepšit na medailové. Letos v létě jsme se také poprvé zúčastnili celostátní soutěže Poháru České pojišťovny, první kolo se uskutečnilo ve Rtyni v Podkrkonoší. Na tomto turnaji jsme neproklouzli postupovým klíčem do dalšího kola a pohár jsme zakončili s bilancí tří proher a jedné výhry na 4. místě.

První a druhé kolo letošní sezóny je rozlosováno na 21. 9. 2013 turnajem v Třebíči, sezónu zahájíme s týmy z Jihlavy a Pacova. Na závěr bych Vás tímto rád pozval na utkání 12.1. 2014, které se bude konat ve Žďáru nad Sázavou. Další informace můžete získat na http://fbcsalamandra.cz. Vladimír Zvolánek

DĚKUJEME A PŘEJEME HODNĚ ÚSPĚCHŮ V NOVÉ SEZÓNĚ!

 

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Hudební program o Antonínu Dvořákovi

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více