Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Florbalový klub FBC Salamandra obměnila "kabát"

21.12.2016

Minulou sezónu Ligy Vysočiny mužů 2015/2016 zakončila FBC SALAMANDRA v druhé půlce tabulky na osmém místě a připsala si na své konto 25 bodů za 8 výher, 1 remízu a 11 porážek z celkových 20ti zápasů. Bohužel nutno dodat, že cíle před sezónou byly vyšší. Za zmínku ovšem určitě stojí to, že nová posila před touto sezónou, Tomáš Vanča, nasbíral celkem 29 bodů v 18­ti zápasech a patřil k nejproduktivnějším hráčům našeho týmu.

Do letošní sezóny FBC SALAMANDRA vtrhla v obměněném složení. Jelikož soupeři a především regionální rivalové z Přibyslavi a ze Žďáru nad Sázavou v posledním ročníku mohutně posílili, nechtěla Salamandra zůstat pozadu. Letošní kádr posílil Matouš Vanča z Krucemburku, Ondra Pecina z Vojnova Městce a Standa Jílek z Hlinska. Také s námi od začátku sezóny trénuje Jakub Bačkovský, který je pro nás příslibem do dalších let. Jedná se o mladé hráče, ale pevně věříme, že ukážou svoji kvalitu a pomohou týmu svými výkony v již probíhající sezóně.

A nyní bychom Vás chtěli seznámit s průběhem vybraných turnajů z probíhající sezóny.

Letošní sezónu, naši již šestou v pořadí, jsme zahájili turnajem v Ledči nad Sázavou. Zde nás čekali první dva soupeři, SK Jihlava a pořádající tým Sklo Bohemia Světlá n/S. V prvním zápase jsme se postavili proti družstvu SK Jihlava, který s námi v soutěži hraje již druhou sezónu. Doposud se nám s nimi nepodařilo získat ani bod. Zápas začal ve velkém tempu, ještě aby ne, pro oba týmy to byl první zápas letošní sezóny a obě mužstva chtěla ukázat, jak se připravila na letošní ročník. Když po hvizdu rozhodčího označujícího konec 2. třetiny na světelné tabuli svítil stav zápasu 3:3, tak asi nikdo z přítomných fanoušků nepomyslel na to, že konečný výsledek bude celkem jednoznačný. Závěrečnou třetinu jsme ovládli jasným poměrem 6:1, připsali si první tři body v nové sezóně za výhru 9:4 a hlavně také první skalp soupeře. V zápase ukázal své kvality kapitán Vláďa Zvolánek, když si připsal  5 bodů za hattrick a dvě přihrávky, a také sourozenecké duo T+M (Tomáš a Matouš Vančovi) za 5 bodů. Do druhého zápasu, který nás čekal s pořádajícím týmem ze Světlé nad Sázavou, jsme vstupovali s pocitem, že ač se tým umístil v minulém ročníku na posledním místě s 0 body, bude to velmi těžký zápas. Nejenže tým v předminulé sezóně bojoval ve třetí lize mužů, ale vrátily se mu také opory, které měl na hostování třeba v Havlíčkově Brodě. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, ale byl to právě náš tým, kterému se podařilo otevřít skóre a vstřelit první gól zápasu, o který se postarala naše nová posila v sezóně Matouš Vanča. Druhá třetina se nesla, bohužel pro nás, v opačném duchu a tým ze Světlé dokázal srovnat skóre na 1:1. Ve třetí třetině oba týmy přidaly ještě po dvou gólech a upravily tak výsledek na konečných 3:3. Nutno dodat, že remíza v tomto utkání byla zasloužená a oba týmy ji jistě braly. Na závěr stojí za zmínku, že první turnaj ovládli bratři Vančovi, ti si domů odváželi celkem 9 bodů.
V dalším ligovém kole nás čekal sedmý a osmý zápas, které jsme sehráli v Telči. Zde nás v prvním zápase čekal soupeř z Bystřice nad Pernštejnem a ve druhém domácí celek Florbal Telč B. V prvním utkání jsme byli po většině zápasu horším týmem. Do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 1:3 a po třinácti minutách třetí třetiny svítil stav již 2:6 v náš neprospěch. Nevypadalo to s námi moc dobře, proto jsme si po posledním obdrženém gólu vzali timeout. V následujících dvaceti vteřinách jsme se potřebovali vzpružit, říct si něco k nové taktice, přerušit tlak domácích a hlavně zkusit ještě zdramatizovat závěr zápasu, i když na světelné tabuli svítil čas do konce zápasu pouhých osmdesát vteřin. A ono se přece podařilo. Během pouhých 69 vteřin se nám podařilo vstřelit tři rychlé góly a zápas velmi zdramatizovat.  Bohužel ani velký závěrečný tlak a odvolání brankáře nestačilo na vstřelení kýženého gólu a zápas jsme tak prohráli v poměru 5:6. Do druhého zápasu proti Telči jsme šli s odhodláním hrát tak, jak jsme skončili první zápas. A to se nám po celkem pomalém rozjezdu podařilo. První třetinu jsme vyhráli 4:1, kdy během sedmi minut dokázal vstřelit hattrick Jiří Čermák a čtvrtou branku do soupeřovy sítě přidal po sourozenecké kombinaci Tomáš Vanča. Ve druhé třetině jsme přidali další čtyři góly a mohli jsme tak do třetí třetiny vstupovat poměrně s komfortním náskokem pěti gólů v poměru 8:3. Na začátku třetí třetiny zkompletoval svůj první double hattrick v kariéře Jiří Čermák, kdy vstřelil svůj šestý gól v zápase. Mimochodem double hattrick  se  nepodařilo dát ještě nikomu z našeho týmu, i když nutno dodat, že hráči Honza Dymáček a Ondřej Kolář byli se svými pěti góly velmi blízko. Ve zbytku třetiny jsme bohužel třikrát inkasovali, ale přidali jsme ještě tři góly a třetinu tak vyhráli v těsném poměru 4:3. Na konci zápasu ovšem svítil na tabuli poměrně jednoznačný výsledek 12:6 a my si mohli tak připsat první skalp soupeře, ale hlavně tři body do tabulky. V tomto zápase se velmi dařilo již zmiňovanému Jiřímu Čermákovi, kterému se podařilo dát svůj jubilejní double hattrick, a také Matoušovi Vančovi, který si připsal pět bodů, všechny za asistenci.

Poslední turnaj, který jsme prozatím v letošní sezóně odehráli, jsme sami hostili. Naše domácí zápasy jsme nuceni hrát, z důvodu chybějící haly v blízkém okolí, ve Skutči, kde se nachází nová multifunkční hala, podle našeho názoru ovšem jedna z nejhezčích a nejkvalitnějších hal, která v soutěži je. Zde nás čekaly dva zápasy, které byly okořeněny tím, že se jednalo o dvojité derby, s týmem ze Žďáru nad Sázavou a z Přibyslavi. Do prvního utkání jsme se postavili proti týmu ze Žďáru. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, kdy po pouhých 30ti vteřinách otevřel skóre Jiří  Čermák. Vzápětí  jsme přidali další dva rychlé góly a do druhé třetiny jsme vstupovali s vedením 3:1 a s pocitem, že si poměrně hladce kráčíme pro další tři body. Na začátku druhé třetiny se soupeři podařilo vstřelit dva šťastné góly, kterými se vrátil do zápasu a nás vyvedl z koncentrace. Vstřelením dalších tří gólů soupeř obrátil skóre hry a začal diktovat tempo. V půlce třetí třetiny to s námi vypadalo již špatně. Ač jsme prohrávali pouze o gól, tak se nám nepodařilo najít recept na důraznou hru Žďáru a nemohli tak vstřelit alespoň vyrovnávací gól. Naštěstí pro nás nám soupeř snahu ulehčil, kdy po ostré výměně názorů a nesportovním chování se rozhodčí rozhodli udělit dvěma hostujícím a jednomu našemu hráči červenou kartu. Všichni tři hráči dostali trest 5 minut plus do konce utkání. Nabídla se  nám  tak šance hrát přesilovku 4:3, kterou jsme byli odhodláni minimálně jednou proměnit. A úspěšně. Během přesilovky se podařilo vstřelit 5 gólů, otočit tak nepříznivý výsledek a vyhrát celý zápas v poměru 9:5. Tyto tři body pro nás měly velkou cenu nejen proto, že se jednalo o derby s rivalem ze Žďáru nad Sázavou.

Do druhého zápasu proti rivalovi z Přibyslavi jsme chtěli vstoupit aktivně, ovšem zaspali jsme začátek zápasu a rázem prohrávali 0:3. Po studené sprše jsme se začali dostávat více do hry a dotahovat skóre. Bohužel vždy, když jsme byli na dostřel jediného gólu, podařilo se soupeři odskočit na rozdíl dvou branek. Do závěrečné třetiny jsme vstupovali s nepříznivým skóre 4:6, ale s touhou něco s tím udělat. Vstup do třetí třetiny se nám stejně jako v první nepovedl a dostali jsme tak laciné góly.  Ani závěrečný tlak v posledních minutách nestačil na otočení skóre a my tak zápas prohráli 7:10.

Zbylé výsledky našich zápasů v letošní sezóně Ligy Vysočiny mužů 2016/2017:

Kolo Domácí Hosté Skóre
4 FBS Salamandra Apoly FFBŠ Shooters ihlava B 2 : 6
4 FBS Salamandra Apoly Snipers Třebíč B 4 : 7
8 PSKC Okříšky B FBS Salamandra Apoly 3 : 7
8 FBS Salamandra Apoly Fbc Orel Nové Město na Moravě 5 : 5

V letošní probíhající sezóně patří FBC SALAMANDŘE páté místo se 14ti body za 4 výhry, 4 remízy a 2 prohry. Bohužel se nám zranil brankář Tomáš Cacek, a tudíž musíme spoléhat na předvedené výkony našeho mladého brankáře a odchovance Honzy Čermáka, který si vede na svůj věk více než dobře. Je nutno také vyzdvihnout výkon Tomáše Vanči, který je se svými 16ti body (9+7) v sedmi zápasech pouhou jednu příčku za elitní desítkou nejproduktivnějších hráčů ligy.

Aktuální tabulka Liga Vysočiny mužů 2016/2017:

Pořadí Družstvo Z V R P B
1. TJ Spartka Třebíč 10 7 2 1 23
2. BŠ Shooters Jihlava B 7 6 1 0 19
3. Sabots Jihlava 8 6 0 2 18
4. Snipers Třebíč B 10 5 0 5 15
5.

FBC Salamandra Apoly

10 4 2 4 14
6. SK Jihlava 10 4 2 4 14
7. Fbc Orel Nové Město na Moravě 7 4 1 2 13
8. Hippos Žďár n/S. C 9 3 1 5 10
9. ASK Bystřice n/P. B 8 3 0 5 9
10. PSKC Okříšky B 8 3 0 5 9
11. Sklo Bohemia Světlá n/S. 7 2 2 3 8
12. SK Juvenis Přibyslav 8 2 1 7 7
13. Florbal Telč B 10 0 2 8 2

Rádi bychom Vás touto cestou pozvali na další turnaje, které v této soutěži odehrajeme v nadcházejícím roce 2017. Především bychom Vás rádi pozvali na turnaj, který budeme sami pořádat ve Skutči v multifunkční hale 4. února 2017. V prvním zápase budete tak moci shlédnout derby a odvetu za minulou porážku na domácí půdě s rivalem z Přibyslavi, ve druhém utkání pak změříme síly s  týmem z Třebíče, který se momentálně nachází na prvním místě a vede ligu. Budeme moc rádi, když si najdete čas a přijedete nás podpořit. Uvidíte jistě atraktivní zápasy a my pevně věříme, že Vás nezklameme. Rádi bychom Vám také připomněli naše internetové stránky www.fbcsalamandra.cz, kde můžete sledovat aktuální formu našeho týmu, či zde můžete najít rozpisy dalších utkání.  Za klub FBC SALAMANDRA Jakub a Filip Jandovi

 

FBC SALAMANDRA VÁS ZVE NA DALŠÍ DOMÁCÍ ZÁPASY - 27. LIGOVÉ KOLO

4. února 2017 v multifunkční hale ve Skutči

 9.00 hodin                    SK Juvenis Přibyslav - FB SALAMANDRA APOL

13.30 hodin                    FBC SALAMANDRA - TJ Spartak Třebíč

Podaří se nám oplatit porážku našemu rivalovi z Přibyslavi z minulého domácího utkání?

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Beseda s pracovníky Besipu

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více