Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Antigenní testování veřejnosti v Kraji Vysočina

16.12.2020

Na bezplatné antigenní testování pro širokou veřejnost je možné se na Vysočině registrovat prostřednictvím aplikace odbery.kr-vysocina.cz. K 15. 12. 2020 byly provedeny více než dva tisíce rezervací. „Testování je v případě Vysočiny možné jak na odběrových místech krajských nemocnic, tak prostřednictvím některých privátních laboratoří. Bezplatné testování na Vysočině bude zahájeno ve středu 16. prosince 2020. Termíny jsou v rezervačním systému stále postupně doplňovány a přidávány, využít lze termíny prozatím až do 15. ledna 2021. Děkujeme veřejnosti za trpělivost a za ochotu využívat rezervační systém, což velmi urychluje administraci testu v místě odběru,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
 
Kapacita odběrových míst Nemocnice Jihlava, Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Třebíč, Nemocnice Nové Město na Moravě a Nemocnice Pelhřimov je nyní v souhrnu 900 – 1000 antigenních testů denně. „Kromě těchto testů musí odběrová místa stále plnohodnotně zajišťovat PCR testování u indikovaných klientů i samoplátců. S ohledem na stále vysoké počty osob trasovaných a odeslaných na indikované PCR testování je zřejmé, že odběrová místa jsou stále maximálně vytížena a muselo dojít k jejich personálnímu posílení. Bohužel není možné zajistit řádově vyšší kapacitu odběrových míst pro bezplatné antigenní testování občanů, a to zejména z důvodu nedostatku lidských zdrojů, i s přihlédnutím na tlak veřejnosti, aby nemocnice postupně zajistily běžnou lékařskou péči a obnovily operativu, nebo na snahu kraje vrátit studenty odborných škol a mediky zpět do škol,“ vysvětluje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

Podle propočtů Kraje Vysočina je v regionu v rámci současných odběrových míst poskytujících antigenní testování možno nabídnout v následujících 14ti dnech, tedy do konce roku, až 7800 míst k rezervaci. Z prozatím nabídnutých termínů je jich od dnešního dne do konce roku obsazeno 2758. Je třeba upozornit, že kapacity pro bezplatné testování na Vysočině mohou využívat i občané jiných regionů, stejně tak mohou občané Vysočiny využívat kapacity odběrových míst v jiných krajích. Antigenní testování veřejnosti nyní nabízí dobrovolně zejména pro své pacienty i některé ordinace praktických lékařů a stomatologů. Podle informací Centrálního řídícího týmu jsou zapojené ordinace k dohledání např. na stránkách https://www.lekaripomahajicesku.cz/,  https://splcr.cz/. Antigenní testování pro veřejnost zdarma nabízí po předchozí domluvě a ve vybraných dnech i některá krajská pobytová sociální zařízení, toto testování je určeno návštěvám a blízkým osobám klientů domovů pro seniory.

Důležité upozornění:

V případě již uhrazeného poplatku na antigenní testování veřejnosti objednaného přes aplikaci odbery.kr-vysocina.cz s termínem 16. a 17. 12. 2020 informujeme, že úhrada testu bude vrácena dle podmínek reklamačního řízení. O vrácení úhrady je třeba požádat.

Také děkujeme za informaci o zrušení termínu registraci na odběr, pokud se rozhodnete objednaný test nevyužít. Uvolní se tím termíny pro další zájemce.

Více informací na 564 602 602 nebo odbery@kr-vysocina.cz .
(https://www.kr-vysocina.cz/vismo5/dokumenty2.asp?id_org=450008&id=4104489)

Anketa

Navštívili jste nebo navštívíte o prázdninách letní kino?
3
1
3
1
8

Historie anket

Náhodné foto

Jaro - léto 2010

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více