Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Ateliéry na Vysočině se otevřou ve dnech 3. a 4. října

1.10.2020

Již o tomto víkendu, ve dnech 3. a 4. října 2020, se v Kraji Vysočina uskuteční 10. ročník Dnů otevřených ateliérů. Do svého zázemí tak dají i v letošním roce nahlédnout mnozí výtvarní umělci, umělečtí řemeslníci, řezbáři, skláři, oděvní výtvarníci, šperkaři, sochaři a další zruční tvůrci nejrůznějších oborů, ale i umělecké školy, umělecká studia apod. Vzhledem k současné situaci se několik účastníků v minulých dnech odhlásilo. Před návštěvou si proto prosím zkontrolujte, jestli je přihlášený ateliér otevřen. Nezbytnou součástí návštěvy ateliérů v letošním roce budou roušky, dodržování rozestupů a dezinfekce rukou.
Dny otevřených ateliérů na Vysočině se staly oblíbenou a vyhledávanou akcí snad všech věkových skupin. Příležitost vidět zručné tvůrce, umělce a mistry řemesla v autentickém prostředí, a na druhé straně možnost seznámit se svojí tvorbou širokou veřejnost, dodávají této akci na mimořádné oboustranné atraktivitě, která s léty nemizí, ale naopak roste. Každý rok mezi zapojenými ateliéry, dílnami či provozy najdeme řadu těch, které patří již k tradičním účastníkům, a kam se mnozí z návštěvníků každoročně vracejí, stejně tak se ale každoročně hlásí i další zájemci.
Tištěná brožura se seznamy všech ateliérů přihlášených do letošního 10. ročníku Dnů otevřených ateliérů byla distribuována po Vysočině v průběhu září, v elektronické podobě jsou informace přístupné a pravidelně aktualizované na webové stránce www.vysocina-kultura.cz. Před samotnou návštěvou je vhodné se ještě informovat o aktuálním stavu. Někteří přihlášení umělci se z pochopitelných důvodů rozhodli nakonec své ateliéry a umělecká zázemí neotevřít.
Organizace a koordinace Dnů otevřených ateliérů na Vysočině je v kompetenci Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, které je krajskou příspěvkovou organizací, akce se koná za finanční podpory Kraje Vysočina. Záštitu nad Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2020 převzala Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
Svůj původ mají Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, kde se konají od roku 2003. Postupně se rozšířily do okolních příhraničních regionů – Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina. Dnes patří k společným a všemi kraji podporovaným aktivitám, v souladu s pracovním programem skupiny Kultura v rámci Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji  Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina.
Dny otevřených ateliérů 2020 v partnerských regionech Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko, kraji Jihočeský, Jihomoravský a Krajem Vysočina:

Jihomoravský kraj:            26. – 27. 9. 2020

Kraj Vysočina:                   3. – 4. 10. 2020

Jihočeský kraj:                  10. – 11. 10. 2020

Dolní Rakousko:               17. – 18. 10. 2020

Koodinátorkou DOA na Vysočině je Martina Mrázová, více informací: www.vysocina-kultura.cz

Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Krajský úřad Kraje Vysočina
tisk@kr-vysocina.cz 

 

Anketa

Navštívili jste nebo navštívíte o prázdninách letní kino?
3
1
3
1
8

Historie anket

Náhodné foto

Zpravodajství 2011

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více