Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Dětský karneval 2019

10.3.2019

     Třetí únorový víkend plný veselí, hodování a tancování jsme u nás oslavili tradičním sobotním průvodem masek a nedělním dětským karnevalem, který už pošestnácté rozjásal oudoleňský kulturní dům. Karnevaly milují snad všechny děti. Převléct se do oblíbeného kostýmu, soutěžit, tančit a bavit se až do úplného vyčerpání, to je prostě pravá dětská idyla.
     Mávej nad hlavou, dobrý den, ahoj, startujeme, začínáme, bude velká show, máma, táta, babí, děda, už tu s námi jsou… Tímto songem zahájil náš pan moderátor Jaromír Najman další ročník dětského karnevalu, na který se přišlo bavit neuvěřitelných 93 dětí v maskách. Nebyli to jen ti nejmenší, ale radost nám udělali i páťáci, šesťáci a starší, kteří se k nám na karneval stále rádi vracejí. V úvodu si přicházející povšimli spícího maskota, který se schoulil na žíněnku pod podium a odpočíval. „Je živý nebo ne?“, bylo slyšet v sále. Děti ho bez dlouhého rozmýšlení pojmenovaly FÍK a podařilo se jim ho milými slůvky probudit. Fík je protáhnul rozcvičkou „Hlava, ramena“ a prostřednictvím senzomotorického barevného padáku se masky všem přítomným ukázaly, rozpočítaly a padák podlézaly. Rozcvička dále pokračovala zvedáním padáku.
     Další program nedělního odpoledne se nesl v duchu tanečním (ptáček, sofia, makarena) a soutěžním (obíhání kužele s medicimbalem, barevné kuličky, lano, židličkovaná), odměnou pro soutěžící byla jablíčka, mandarinky, malé džusíky, Kinder čokoládky a linecká kolečka. Děti z tanečního kroužku při ZŠ a MŠ v Oudoleni pod vedením paní učitelky Radky Večeřové předvedly dvě taneční skladby a společně to s ostatními rozjely v kroužku. Náš Fík to s dětmi uměl, některé rozparádil tak, že s nimi málem odešel i domů. Vyvrcholením hravého odpoledne bylo vyhodnocení všech masek, které byly nádherné a milé. Ve třech kategoriích vystoupily masky na jeviště, obdržely sladkou perníkovou medaili, balónek a drobnou cenu. Ve vestibulu kulturního domu byly k dispozici tácky s napečenými sladkými dobrotami, párek v rohlíku, cukrová vata, sladká kukuřice a fóliové balónky.
     Závěrem moc děkujeme všem organizátorům, moderátorovi, sponzorům – Obci Oudoleň, SDH Oudoleň, TJ Sokol Oudoleň, panu Pavlu Slámovi, paní Janě Stránské za otevřenou hospůdku a dalším, kteří se na zdárném průběhu karnevalu podíleli. Vždyť všichni přispěli k báječné a přátelské atmosféře nedělního odpoledne, upřímná pochvala od některých z Vás nás opravdu velmi potěšila a dodala elánu do pořádání dalších dětských karnevalů. Není krásnějšího pocitu než vidět rozzářená očka Vašich dětí i Vás, rodičů a prarodičů!!! Moc děkujeme a za rok opět nashledanou!! Mgr. Blanka Zvolánková, Jana Kubátová

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více