Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Vítěz velikonoční kuličkiády je z Oudoleně

24.4.2006

     V mistrovství přesnosti hodit a docvrknout centimetrovou hliněnou kuličku do přesně vyhloubené prohlubně se v pondělí 17. dubna 2006 opět utkaly desítky hráčů různých věkových skupin.
     Od čtvrnácti hodin v městských sadech Budoucnost v Havlíčkově Brodě tak bojovali o získání velice váženého titulu děti i rodiče. Každoročně dodržované pravidlo ovšem praví, že hrát může každý, kdo chce.
     "Jedná se o takovou recesi. Dospělí se vracejí do svých dětských let a naopak děti poznávají hru s cvrnkáním hliněných, dnes i skleněných kuliček, kterou už i jejich dědové každé jaro rádi hráli," připomenul za pořadatele Štěpán Podéšť. Potom už se hrálo - cvrnkalo jako o závod a všichni společně se dobře bavili.
     Putovní moduritová figurka připomínající Pinoccia, která výhru představuje, tentokrát na rok zůstane v držení vítěze a nejlépe cvrnkajícího Stanislava Moravce z Oudoleně.

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více