Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Očkování dětí 12+ prozatím nabídnou až čtyři místa na Vysočině. Registrace bude spuštěna 1. července

24.6.2021

Jak tento týden informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný, děti ve věku od 12 do 15 let se budou na Vysočině očkovat proti COVID-19 minimálně čtyři očkovací centra umístěná přímo v nemocnicích nebo v centrech. Registrace k očkování se pro dvanácti až patnáctileté otevře 1. července. „Pro očkování této specifické věkové skupiny budou nabízeny speciální časy. Kraj nyní čeká na finální verzi očkovací metodiky, která má upraví podmínky podání vakcíny dětem. S největší pravděpodobností bude přítomnost pediatra pouze za účelem dozoru a monitoringu průběhu očkování, nepočítá se s tím, že by pediatr přímo nutně očkoval,“ naznačuje budoucí praxi Vladimír Novotný s tím, že na oficiální znění metodiky se čeká.
 
Na Vysočině  budou děti zdravotníci očkovat přímo v očkovacím místě umístěném v Nemocnici Nové Město na Moravě a v Havlíčkově Brodě, využity budou kapacity velkého očkovacího centra Hruškové Dvory v Jihlavě. „Čtvrtým místem bude Třebíč, kde se ještě jedná o tom, zda se bude očkovat v nemocnici, nebo v očkovacím centru v kulturním domě Fórum,“ doplnil Vladimír Novotný.

K 22. červnu 2021 bylo na vysočině podáno 345 278 dávek vakcíny, z toho 226 940 osob má minimálně první dávku. Vysočina se tak přiblížila v pročkovanosti k 50% všech obyvatel, pokud jde o výkonnost očkování je Vysočina stále na prvním místě mezi regiony.

Aktuální informace k očkování v Kraji Vysočina jsou k dispozici na ockovanivysocina.cz. (www.kr-vysocina.cz)

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více