Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Nechte se unést uměním, navštivte Dny otevřených ateliérů na Vysočině

2.10.2019

      Už tento víkend, ve dnech 5. a 6. října 2019, otevřou a do svého zázemí dají nahlédnout výtvarní umělci, umělečtí řemeslníci, řezbáři, skláři, oděvní výtvarníci, šperkaři, sochaři a další zruční tvůrci nejrůznějších oborů, ale i umělecké školy, umělecká studia apod. Konají se Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2019.
      Dny otevřených ateliérů mohou všichni příznivci kultury a umění zažít na Vysočině již podeváté. Příležitost vidět tvůrce, umělce a mistry svého řemesla v autentickém prostředí, stejně tak jako možnost seznámit se svou tvorbou širokou veřejnost, dodávají této akci na mimořádné atraktivnosti. Mezi zapojenými ateliéry, dílnami, provozy najdou návštěvníci řadu těch, které patří už k tradičním účastníkům, současně se ale i letos můžeme těšit na nové. Informační brožurky, katalog s ukázkou tvorby vybraných umělců a seznam všech přihlášených jsou přístupné na webové stránce www.vysocina-kultura.cz.
      Organizace Dnů otevřených ateliérů na Vysočině se každoročně ujímá Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, krajská příspěvková organizace, za finanční podpory Kraje Vysočina. Záštitu nad Dny otevřených ateliérů na Vysočině 2019 převzala Jana Fischerová, náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů.
     Svůj původ mají Dny otevřených ateliérů v Dolním Rakousku, kde se konají od roku 2003. Postupně se rozšířily do okolních příhraničních regionů – Jihočeského kraje, Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina. Dnes patří k společným a všemi kraji podporovaným aktivitám., v souladu s pracovním programem skupiny Kultura v rámci Dohody o spolupráci mezi spolkovou zemí Dolní Rakousko a kraji Jihočeským, Jihomoravským a Krajem Vysočina.

Dny otevřených ateliérů 2019: 
Jihomoravský kraj:            28. - 29. 9. 2019
Kraj Vysočina:                     5. -  6. 10. 2019
Jihočeský kraj:                  12. - 13. 10. 2019
Dolní Rakousko:               19. - 20. 10. 2019

     Koordinátorem Dnů otevřených ateliérů 2019 na Vysočině je Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, kontaktní osoba: Mgr. Martina Mrázová. (https://www.kr-vysocina.cz)

Anketa

Bez kterého cukroví si Vánoce neumíte představit?
6
6
1
2
3
0
1
0
1
0
1

Historie anket

Náhodné foto

ZŠ a MŠ Oudoleň 2009/2010

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více