Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Nové jízdní řády autobusů a vlaků

13.12.2023

V neděli 10. prosince 2023 vstoupily v platnost nové jízdní řády autobusů a vlaků pro rok 2024. A co je v nich nového?

Autobusy

Změny autobusových jízdní řádů jsou letos na Chotěbořsku velice malé.

V Chotěboři byla obnovena zastávka Letná (v horní části ulice Herrmannovy, před odbočkou k nádraží). Bude ji obsluhovat většina spojů linky 600280 Chotěboř – Rozsochatec – Havlíčkův Brod. Z přilehlé části města tak bude možné se díky této zastávce dostat autobusem na náměstí, k Penny Marketu či Tescu, anebo se naopak dopravit do lékařských zařízení poblíž této zastávky.

Na jmenované lince 600280 se ve směru z Havlíčkova Brodu do Chotěboře prodlužují jízdní doby všech spojů o 2 minuty (z dopravního terminálu v Havlíčkově Brodě budou spoje vyjíždět o 2 minut dříve) a u školního spoje na 8. hodinu do Chotěboře o 5 minut. Jelikož se tento spoj pravidelně přeplňuje, dochází ve dnech školního vyučování k zavedení posilového spoje ze zastávky Rozsochatec, pošta do Chotěboře, který najdete na lince 600050. Půjde o změnu dosavadního páru školních spojů v trase Chotěboř – Čachotín – Rankov – Svinný – Chotěboř do podoby páru spojů Chotěboř – Rozsochatec, pošta – Čachotín – Rankov – Svinný – Chotěboř. Autobus vyjede z Chotěboře, žel. st. v 7.16 a bez zastavování pojede do zastávky Rozsochatec, pošta. Odtud v 7.29 vyjede směr Čachotín – Rankov – Svinný – Chotěboř, nám. – ÚNZ – žel. st. (v úseku Čachotín – Chotěboř pojede o 2–3 minuty později než dosud).

Linka 600201 Chotěboř – Ždírec nad Doubravou – Hlinsko nebude nově provozována o letních prázdninách.

Ždírecko už nebudou obsluhovat linky 610004 Hradec Králové – Žďár nad Sázavou – Brno a 620037 Hlinsko – Chrudim – Pardubice. První byla zrušena a druhá již nebude zajíždět na Ždírecko.

  Vlaky

 Na železniční trati 238 dochází v Hlinsku v Čechách k ukončení přestupů mezi vlaky Havlíčkův Brod – Chotěboř – Ždírec nad Doubravou – Hlinsko v Čechách a Hlinsko v Čechách – Chrudim – Pardubice (a taktéž v opačném směru). Vlaky budou jezdit přímo z Havlíčkova Brodu do Pardubic a opačně. Zároveň budou postupně nasazovány do provozu zcela nové motorové jednotky řady 847 RegioFox, jimiž (nebo podobnými a o něco staršími jednotkami řady 844 RegioShark) budou na trati 238 vedeny prakticky všechny vlaky (na území Kraje Vysočina úplně všechny). Vlaky budou mimo jiné disponovat klimatizací, wi-fi připojením, zásuvkami k nabíjení elektroniky a také menším oddílem první třídy. Příjezdové a odjezdové časy se na vysočinské části trati 238 zatím nemění. Změny se plánují až k 9. červnu 2024. Od tohoto data budou veškeré vlaky na vysočinské části trati 238 jezdit každou hodinu v naprosto stejných časových polohách – z Chotěboře bude odjezd do obou směrů vždy v 31. minutu (nyní například jezdí vlaky ráno a částečně i dopoledne o 10 minut dříve než odpoledne a večer). Zároveň dojde ve špičkách pracovního dne k prodloužení vlaků do nově budované zastávky Pardubice, centrum. Dále se změní i zastavovací politika vlaků Havlíčkův Brod – Pardubice a zpět na území Pardubického kraje (projíždění zastávek), což u některých spojů nezanedbatelným způsobem zkrátí jízdní dobu.

 Mimořádné číslo ECHA s jízdními řády

Podrobnější informace ke změnám získáte mimo jiné z mimořádného čísla Chotěbořského ECHA s jízdními řády, které bylo i letos v menším nákladu vydáno. Toto číslo je zdarma k vyzvednutí ve vestibulu či na podatelně Městského úřadu Chotěboř (Trčků z Lípy 69), v Informačním centru Chotěboř (Fominova 257) a v prodejně tabáku na náměstí (nám. T. G. M. 199). Zároveň je v elektronické podobě zveřejněno zde. Kromě jízdních řádů všech linek obsluhujících správní území obce s rozšířenou působností Chotěboř v čísle najdete i plánky s rozmístěním zastávek na náměstí a na terminálu u nádraží a také tabulky se spoji doporučenými k cestám z náměstí k vlakům či od vlaků na náměstí.

https://www.chotebor.cz/nove-jizdni-rady-autobusu-a-vlaku-a-mimoradne-cislo-echa-s-jizdnimi-rady-1

Soubory ke stažení

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
6
10

Historie anket

Náhodné foto

Kraslicové stromořadí v Sobíňově

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více