Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

K 30. 6. 2022 končí platnost bankovek 100 Kč až 2000 Kč s tenkým stříbřitým proužkem

22.6.2022

Pozorně se podívejte do peněženky, případně i na jiná místa, kde máte schovanou hotovost. Je totiž možné, že mezi bankovkami najdete i ty, jimž za pár dní skončí platnosti. Dne 30. června 2022 totiž končí platnost starších vzorů bankovek v hodnotě 100, 200, 500, 1000 a 2000 korun.

Až do 30. června 2024 bude možné neplatné bankovky vyměnit na pokladnách všech úvěrových institucí provádějících pokladní operace (banky) a současně také na všech sedmi územních zastoupeních ČNB. Od 1. července 2024 bude výměna probíhat pouze na pokladnách ČNB, avšak po neomezenou dobu.

Stahované starší vzory bankovek jsou od těch, které nadále zůstávají v oběhu, nejsnáze rozpoznatelné šířkou stříbřitého proužku – ochranného prvku, který vertikálně protíná bankovku. Tento proužek je u stahovaných bankovek úzký a jeho barva se při naklopení nemění, zatímco nejnovější vzory bankovek mají proužek širší, jenž při naklopení mění barvu z hnědofialové na zelenou. Jednotlivé vzory od sebe dále odlišuje letopočet vyobrazený na lícní straně bankovky a některé další ochranné prvky. 

Anketa

Blíží se volby do Evropského parlamentu. Půjdete volit?
10
4

Historie anket

Náhodné foto

Mladí hasiči - Sobíňov

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více