Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Pracovníci Finančního úřadu vám v lednu v Chotěboři poradí s daňovým přiznáním k dani z nemovitých věcí

15.1.2024

Upozorňujeme občany, kteří v roce 2023 provedli změnu ve vlastnictví pozemků nebo nemovitostí (nákup, prodej, převod), že jsou povinni do 31. 1. 2024 podat na finanční úřad Přiznání k dani z nemovitých věcí.

Zaměstnanci Finančního úřadu budou v lednu v Chotěboři pomáhat s daňovým přiznáním k dani z nemovitých věcí ve dnech: 17. 1., 22. 1., 24. 1., 29. 1. a 31. 1., vždy v době od 8.00 do 17.00 hodin, na pracovišti Kino Družba Chotěboř, ul Tyršova 256, boční vchod.

Pro zlepšení dostupnosti potřebných informací k dani z nemovitých věcí zřizuje Finanční úřad pro Kraj Vysočina, Územní pracoviště v Havlíčkově Brodě pro období od 2. do 31. ledna 2024 zvláštní telefonní infolinku 569 474 123 (pondělí – čtvrtek: 8.00 – 17.00 hodin, pátek: 8.00 – 14.00 hodin).

Aktuální informace nejen k dani z nemovitých daní jsou dostupné na webu Finanční správy: https://www.financnisprava.cz/.

Daňové tiskopisy k dani z nemovitých věcí pro rok 2024 jsou dostupné od 1. 1. 2024, jak na oddělení majetkových daní na Územních pracovišti v Havlíčkově Brodě, tak v elektronické podobě na https://www.financnisprava.cz/.

Také můžete využít online finanční úřad a podat daňové přiznání k dani z nemovitých věcí elektronicky z pohodlí domova:

  • po přihlášení do daňové informační schránky Plus (dále jen „DIS+“) si můžete požádat o předvyplnění údajů z posledního přiznání k dani z nemovitých věcí takže nemusíte vyplňovat do daňového přiznání nemovité věci, které jste ji v minulosti přiznal/a.
  • vyplněné daňové přiznání máte možnost vytisknout i uložit do Vašeho počítače.
  • daňové přiznání pošlete přímo z DIS+ a nemusíte chodit na poštu.

Pro podání daňového přiznání k dani nemovitých věcí vám postačí, abyste měli tzv. bankovní identitu. Pokud máte přístup do internetového bankovnictví a byla vám zřízena bankovní identita (při zřízení kontaktujte vaši banku), postačí vám přihlásit se do online finančního úřadu (www.mojedane.cz) a aktivovat si svoji DIS+.

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více