Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Stanislav Moravec - Vítěz tradiční kuličkiády

15.5.2017

O velikonočním pondělí odpoledne se v Havlíčkově Brodě na hřišti za bývalou „Rubešovkou“ konal už 27. ročník tradičního turnaje O putovního debila – kuličkiády, která je od roku 2010 zapsaná i v české knize rekordů a kuriozit. Letos soutěžícím počasí nepřálo, ale účastníci to nevzdali, i když se během cvrnkání museli zaštítit deštníkem nebo pláštěnkou.
Soška Putovního debila je z moduritu asi 20 cm dlouhá. Připomíná pohádkovou postavičku Pinocchia, který s kuličkou v ruce sedí na bedně. Od roku 2012 má turnaj i svoji dětskou variantu Putovního debílka. Vítěz kategorie dospělých nejen celý rok doma sošku opečovává, ale má rovněž povinnost připravit příští rok hrací plochu pro soutěž.
V dětské kategorii si vítězství vybojovala Kateřina Příbramská. V kategorii dospělých figurka nosatého panáčka tentokrát putovala do domácnosti Standy Moravce, který si tím v historii soutěže připsal už čtvrté vítězství.
Gratulujeme!

Fotky ze soutěže najdete na: http://pidluke666.rajce.idnes.cz/2017.04.17._-_Putovni_debil_2017/

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
2
2

Historie anket

Náhodné foto

Oudoleň 2015

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více