Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Upozorňujeme na podvodné telefonáty

15.3.2024

Upozorňujeme na podvodné telefonáty (tzv. vishing), které se v těchto dnech ve velkém šíří po celé České republice.
Po zvednutí telefonu vám hlasový automat oznámí, že máte přeplatek na daních, například ve výši 
30 tisíc korun. Po zmáčknutí klávesnice na vyzvání vám v SMS zprávě dorazí odkaz na podvodnou stránku portálu MOJE daně, kde se z vás po přihlášení do falešného portálu snaží vylákat citlivé osobní informace či přístupové údaje k vašemu bankovnictví. Podvodníci zneužívají logo Finanční správy ČR a portálu MOJE daně.

Finanční správa nikdy nevolá pomocí hlasového automatu a také nikdy neposíláme v SMS žádné aktivní odkazy na webové stránky. Nikdy po vás také nepožadujeme citlivé osobní informace ani přístupové údaje k vašemu bankovnictví. Přeplatky na daních se navíc začnou vyplácet až po 2. dubnu 2024.

Buďte proto obezřetní, automatické telefony z finanční správy zavěste a neklikejte na žádné odkazy. V případě pochybností se prosím obraťte na váš finanční úřad: Kontakty | Finanční správa (financnisprava.cz)

Příklad podvodné SMS a falešného webu portálu MOJE daně:

 

https://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/media-a-verejnost/tiskove-zpravy-gfr/tiskove-zpravy-2024/varovani-pred-podvodnymi-telefonaty-a-sms

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
6
10

Historie anket

Náhodné foto

2021

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více