Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Už o tomto víkendu se napříč krajem otevřou ateliéry umělců, výtvarníků a řemeslníků

30.9.2021

Dny otevřených ateliérů jsou především pozváním do ateliérů, dílen a tvůrčích zázemí, která pro většinu z nás zůstávají v průběhu roku uzavřena, a do kterých můžeme nahlédnout zpravidla jen při výjimečných příležitostech. A právě Dny otevřených ateliérů výjimečnou příležitostí jsou – jsou pozváním do míst, kde vzniká umění a jsou příležitostí k setkání s těmi, kdo jej vytváří. Dny otevřených ateliérů 2. a 3. října 2021 se letos na Vysočině konají už po jedenácté.
 
K  11. ročníku Dnů otevřených ateliérů na Vysočině se přihlásilo téměř 120 ateliéristů, kteří i letos představí široké spektrum svého zaměření, oborů a tvůrčích činností: ukázky řezbářské tvorby, knihařské práce, výroby originálních hraček ze dřeva, proces vzniku kovářských, sklářských či keramických výrobků, výroby šperků, ukázky kresby, malby, grafiky a další. Tématem 11. ročníku DOA 2021 v Kraji Vysočina je „křehké umění“, „křehkost“, která apeluje i na  křehkost základních hodnot našeho života, zdraví a rodiny.

Tištěný katalog DOA 2021 se seznamy všech přihlášených ateliérů byl distribuován po Vysočině v průběhu září, v elektronické podobě je k dispozici na webové stránce www.vysocina-kultura.cz.

Koordinátorem Dnů otevřených ateliérů na Vysočině je krajská příspěvková organizace Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, za podpory a mimořádného příspěvku zřizovatele Kraje Vysočina.

Bližší a aktuální informace poskytne Ondřej Neubauer, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod, tel.: 569 429 151, 737 451 928, e-mail: doa@muzeumhb.cz.

Dny otevřených ateliérů nejsou jen záležitostí Kraje Vysočina, probíhají i v partnerských regionech, v kraji Jihočeském, Jihomoravském a ve spolkové zemi Dolní Rakousko, kde jsou pořádány již od roku 2003. Termínově na sebe navazují a možnost nahlédnout do tvůrčího zázemí umělců, výtvarníků, řemeslníků, se tak pro všechny příznivce Dnů otevřených ateliérů rozšiřuje na čtyři po sobě jdoucí víkendy.

Jihomoravský kraj: 25. - 26. září - http://www.gvuhodonin.cz/Porta-Culturae/Dny-otevrenych-atelieru

Kraj Vysočina: 2. – 3. října - www.vysocina-kultura.cz

Jihočeský kraj: 9. – 10. října - www.dnyotevrenychatelieru.cz

Dolní Rakousko: 16. – 17. října - www.kulturvernetzung.at

Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
Krajský úřad Kraje Vysočina
tisk@kr-vysocina.cz 
https://www.kr-vysocina.cz/vismo5/dokumenty2.asp?id_org=450008&id=4109414

Anketa

Navštívili jste nebo navštívíte o prázdninách letní kino?
3
1
3
1
8

Historie anket

Náhodné foto

Stavba lodi

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více