Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

V neděli začíná platit několik novinek ve vlakovém jízdním řádu

6.12.2018

Nový vlakový jízdní řád pro rok 2019 začíná platit v neděli 9. prosince 2018. Většiny tratí se dotýká jen drobnými úpravami, nejvýznamněji dopadá změnou koncepce na trať č. 238 Havlíčkův Brod – Pardubice. V celkovém srovnání je v souladu s žádostí Kraje Vysočina a po dohodě se zástupci obcí proti roku 2018 mírně navýšen. Regionální vlaky v Kraji Vysočina ujedou v období platnosti nadcházejícího jízdního řádu celkem 4,110 milionu vlakových kilometrů. České dráhy vypraví na Vysočině v pracovní dny v průměru 382 regionálních spojů, o sobotách 259 a nedělích 245, což představuje v průměru 345 vlaků denně.

Zavedení pravidelného hodinového intervalu mezi Havlíčkovým Brodem, Chotěboří, Ždírcem nad Doubravou a Hlinskem v Čechách výrazně zrychlí cestování do Pardubic a zlepší se přestupní návaznosti v Havlíčkově Brodě na rychlíky směru Praha-Brno,“ přibližuje hlavní změny na trati 238 hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Na trati 212 Světlá nad Sázavou – Ledeč nad Sázavou – Čerčany dochází jen k drobným posunům. Dopolední vlak z Čerčan do Ledče nad Sázavou (Os 9225) přijede do Ledče nad Sázavou o 23 minut později, nově s odjezdem z Čerčan v 7:33 a příjezdem do Ledče nad Sázavou v 9:41. Změna je vyvolána požadovaných posunem vlaku na území Středočeského kraje. Časové polohy a datová omezení ostatních vlaků se nemění.

Tratě, na kterých na území Kraje Vysočina nedochází k žádné změně a počet vlaků ani jejich datová omezení se nemění:

  • trať 224 Horní Cerekev – Pelhřimov – Tábor,

  • trať 225 Havlíčkův Brod – Jihlava – Horní Cerekev – Počátky-Žirovnice,

  • trať 227 Kostelec u Jihlavy – Telč – Slavonice,

  • trať 230 Havlíčkův Brod – Světlá nad Sázavou – Kolín,

  • trať 237 Havlíčkův Brod – Humpolec,

  • trať 240 Jihlava – Třebíč – Brno,

  • trať 241 Okříšky – Moravské Budějovice – Znojmo,

  • trať 250 Havlíčkův Brod – Žďár nad Sázavou – Křižanov – Brno,

  • trať 251 Žďár nad Sázavou – Nové Město na Moravě – Tišnov,

  • trať 252 Křižanov – Velké Meziříčí – Studenec

Správa železniční dopravní cesty plánuje rozsáhlé výluky na tratích 212 Světlá nad Sázavou – Čerčany a 240 Brno – Jihlava s nutností náhradní autobusové dopravy podle výlukových jízdních řádů. Ve vozidlech řady 841 RegioSpider je cestujícím k dispozici připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi. Na pokladnách ČD lze zakoupit regionální jízdní řád pro Kraj Vysočina, nový jízdní řád je pak dostupný i na internetových stránkách SŽDC, v aplikaci IDOS i dalších vyhledávačích spojení na internetu.

Pozn.: S využitím tiskové správy Českých drah (www.cd.cz)

(https://www.kr-vysocina.cz)

 

Anketa

Navštívili jste nebo navštívíte o prázdninách letní kino?
3
2
3
1
12

Historie anket

Náhodné foto

Seniorky navštívily výstavu stromečků

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více