Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Začíná nepřetržitá výluka v traťovém úseku Havlíčkův Brod – Chotěboř

31.3.2021

Dne 1. dubna 2021 v 8.30 hodin započne nepřetržitá výuka traťového úseku Havlíčkův Brod – Chotěboř na železniční trati 238 Havlíčkův Brod – Pardubice. Výluka potrvá až do půlnoci 20. dubna 2021.

V této době budou všechny vlaky osobní přepravy jedoucí mezi Havlíčkovým Brodem a Chotěboří (a opačně) nahrazeny autobusy náhradní autobusové dopravy. Ty pojedou přes Rozsochatec (zde nebudou zajíždět k nádraží, ale zastaví na autobusové zastávce Rozsochatec, pošta) a Břevnici a budou pro ně platit výlukové jízdní řády. První s platností od 1. do 10. dubna a druhý s platností od 11. do 20. dubna. V prvém období výlukový jízdní řád počítá s prodlouženou jízdní dobou mezi Rozsochatcem a Chotěboří (a opačně), protože v tomto období bude v rámci výluky probíhat oprava železničního přejezdu u Lapikova a v důsledku uzavírky silnice pojedou autobusy náhradní autobusové dopravy po objízdné trase.

Autobusy náhradní dopravy budou dvojí. Jeden bude v Chotěboři navazovat na vlaky od Hlinska a Ždírce nad Doubravou a do Havlíčkova Brodu dojede o cca 20–30 minut později, než je plánovaný dojezd vlaku, a proto zde nebude mít návaznosti na vlaky do dalších směrů. Cestující, kteří potřebují být v Havlíčkově Brodě v čase pravidelného příjezdu vlaku (třeba proto, že přestupují na jiný vlak), musí z Chotěboře použít autobus náhradní dopravy druhého typu, který bude odjíždět cca 15–25 minut před plánovaným odjezdem vlaku (nebude tedy navazovat na vlak od Hlinska a Ždírce nad Doubravou). U vlaků dojíždějících do Havlíčkova Brodu před celou sudou hodinou (a také u vlaku s dojezdem před 5. hodinou ranní) bude tento autobus výchozí již ze Ždírce nad Doubravou (nebude ale zastavovat v Sobíňově a na Bílku).

Analogicky to bude fungovat i v opačném směru. Autobusy, které budou v Chotěboři navazovat na vlak směr Ždírec nad Doubravou a Hlinsko v Čechách, budou z Havlíčkova Brodu odjíždět cca 20–30 minut před pravidelným odjezdem vlaku, a nebudou tedy mít návaznost na přípojné vlaky z jiných směrů. Na přípojné vlaky bude v Havlíčkově Brodě navazovat druhý autobus, který pojede v čase pravidelného odjezdu vlaku. Na něj ale nebude v Chotěboři navazovat vlak směr Ždírec nad Doubravou a Hlinsko v Čechách. V sudých hodinách bude tento druhý autobus pokračovat z Chotěboře do Ždírce nad Doubravou (bez zastavení na Bílku a v Sobíňově); v lichých hodinách ukončí jízdu v Chotěboři.

V úseku Chotěboř – Pardubice (a opačně) pojedou vlaky podle pravidelného jízdního řádu.

Související uzavírky silničních komunikací a změny jízdních řádů autobusových linek   

V souvislosti s touto železniční výlukou bude v době do 1. do 10. dubna 2021 uzavřen železniční přejezd u Lapikova a s tím i silnice mezi Chotěboří a Rozsochatcem. Oficiální objízdná trasa z Chotěboře do Havlíčkova Brodu (odkud lze pokračovat do Rozsochatce) povede přes Českou Bělou, ale místní motoristé mohou uzavřený úsek objet také přes Svinný, Rankov a Čachotín. Přes tyto obce v době uzavírky pojedou (a také zde budou zastavovat) autobusy linek 600280 Chotěboř – Rozsochatec – Havlíčkův Brod a 600660 Havlíčkův Brod – Chotěboř – Chrudim – Pardubice – Hradec Králové. Pro obě linky byly vydány výlukové jízdní řády, z nichž dále vyplývá, že z Chotěboře budou spoje obou těchto linek vyjíždět ve stávajících časech a v úseku Rozsochatec – Havlíčkův Brod pojedou o cca 8 minut později; v opačném směru pojedou ve stávajících časech v úseku Havlíčkův Brod – Rozsochatec a do Chotěboře budou přijíždět, příp. dále pokračovat o cca 8 minut později.

V období od 11. do 20. dubna 2021 bude naopak uzavřen železniční přejezd mezi Chotěboří a Dobkovem. Oficiální objízdná trasa z Chotěboře do České Bělé (a případně dále do Počátek či Dobkova) povede přes Ždírec nad Doubravou. Linkové autobusy nebudou v této době obsluhovat zastávku Chotěboř, u hřbitova – z nádraží pojedou po spojovací komunikaci za uzavřený přejezd a pak hned do Dobkova (totéž i v opačném směru). Upozorňujeme motoristy, že tato spojovací komunikace bude pro běžný automobilový provoz v této době uzavřena. (https://www.chotebor.cz)

Soubory ke stažení

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více