Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Říjen v mateřské škole

1.11.2018

     Začátkem října nám naše nová kamarádka víla Agáta přes různé hádanky, pokusy a zkoumání prozradila první království, které budeme až do prosince prozkoumávat. Děti vypátraly, že se jedná o království vzduchu. Chytaly vzduch, zjišťovaly, kde všude ho najdou, přišly na to, že rozhýbáním vzduchu vzniká vítr. Ozdobily si svými „dráčky“, vyrobenými z různých materiálů, naši zahradní lípu a pozorovaly, co všechno vítr dokáže. Nejvíc si měly užít sílu větru při pouštění opravdových draků, které jim vyrobili jejich tatínkové. Svolali jsme totiž v pátek 19. října odpoledne do školky děti s jejich tatínky, aby se mohli společně pustit do vyrábění draků podle svých možností a fantazie. Vznikli krásní a zajímaví draci, opravdu se povedli, jenže v době, kdy jsme je chtěli venku vyzkoušet, úplně přestal foukat vítr. Ale děti se nevzdaly a rozpohybovaly draky běháním z kopce, takže draci nakonec opravdu létali. Bylo to milé odpoledne a příjemně strávený čas. 
     Další téma, kterému jsme se v říjnu věnovali, nám přinesl „sám vzduch“. Jedno odpoledne se děti zeptaly: Proč je tady tolik berušek? A to byl impuls pro otevření našich center aktivit neboli koutků. Děti v koutcích: Mozečkovém, Stavebním, Obrázkovém a písmenkovém, ve Zkoumacím, Tvořivém a Stolečkových hrách hravou formou poznávaly svět berušek, procvičovaly svoje smysly, kreslily, malovaly a lepily berušky. Další týden se k beruškám přidal ještě Ferda Mravenec a jeho mravenčí kamarádi a další rozvíjející a poznávací aktivity dětí v koutcích pokračovaly. Také si s beruškami a broučky zacvičily a zatancovaly. Nový způsob činností se dětem líbil a užívaly si ho. Budeme tak moci v tomto duchu při dalších vhodných příležitostech pokračovat.
     Pro rodiče jsme v říjnu kromě tvořivého odpoledne s tatínky uspořádaly ještě dvě přednášky s odborníky. Jedna byla věnovaná principům zdravého obouvání s fyzioterapeutkou Mgr.  Klárou Čermákovou a druhou vedla psycholožka  Mgr. Renata Abrahamová na téma, že výchova opravdu není hračka. Obě přednášky byly na vysoké odborné úrovni, škoda jen, že účast rodičů nebyla příliš velká.    
     Další přednáška nás čeká 13. listopadu s nutriční terapeutkou paní Romanou Hánělovou, která u nás byla už vloni. Tentokrát se bude věnovat psychosomatice a emocím. Zveme všechny, kteří si chtějí o těchto oblastech rozšířit svoje vědomosti a prožít určitě zajímavé odpoledne.
     V říjnu také zahájil činnost kroužek hry na flétnu a kroužek lidových tradic, ve kterých se scházejí děti z MŠ s dětmi ze ZŠ a tráví tak společný čas a vzájemně se poznávají.
     Opět v tomto školním roce začala individuální logopedie pro děti, které se za pomoci svých rodičů učí, jak si vylepšit řeč. Paní učitelky MŠ

 

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
7
16

Historie anket

Náhodné foto

Výlet ke Kašparáku

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více