Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

1. školní den

1.9.2014

Po letních prázdninách jsme se sešli v pondělí  1. 9., abychom slavnostně zahájili školní rok 2014 – 2015. Školáky i děti v mateřské škole přišli přivítat pan starosta Ivo Béna  a paní místostarostka Blanka Zvolánková.

Sešli jsme se v krásně opravené budově -  škola je zateplená, nově omítnutá, s rekonstruovaným sociálním zařízením a topením, v oknech jsou barevné rolety. Kromě toho má mateřská škola nové úložné prostory na lehátka.  Děkujeme všem, kdo se o úpravy zasloužili a připravili pro děti hezké prostředí, zejména pak představitelům obce, rodičům, kteří nám pomohli, a také panu Bačkovskému za úpravu lehátek pro MŠ.

Do 1. třídy letos nastoupilo 8 žáčků, takže škola bude dvojtřídní a bude ji navštěvovat celkem 23 žáků.  Do mateřské školy bude chodit 25 dětí.

Prvňáčci si první den odnesli v aktovkách domů základní vybavení - pastelky, vodovky, tužky, sešity, pracovní sešity a učebnice.  Kromě toho obdrželi jako dar od obce roční kurz angličtiny Wattsenglish – pracovní učebnice, CD a DVD. Kraj Vysočina jim daroval kufřík s pomůckami.  Všichni školáci dostali také něco sladkého - perníkovou rybičku, aby lehce propluli školním rokem, a od paní učitelky Zvolánkové pro štěstí perníkové srdíčko a čokoládový peníz.  

Přeji prvňáčkům, aby se jim mezi námi líbilo, aby měli mezi staršími dětmi dobré kamarády, a všem žákům přeji, aby se naučili mnoho nového, aby se jim v novém školním roce dobře dařilo a byli spokojeni. Dagmar Losenická

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více