Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

1. školní den

2.9.2015

V úterý 1. 9. jsme slavnostně zahájili školní rok 2015/2016. Přivítali jsme mezi sebou pět prvňáčků. Školákům přišel popřát hodně úspěchů také pan starosta. Každý žák dostal již tradičně perníkovou rybu, aby dobře „proplouval" školním rokem. Prvňáčci obdrželi vedle výtvarných potřeb, které pro ně každoročně zajišťuje škola, od Kraje Vysočina  stavebnici ROTO, s níž budou pracovat při vyučování, a také v rámci projektu Bezpečně do školy kufřík s reflexní vestičkou, lékárničkou, reflexními samolepkami, omalovánkami a drobnými dárky. Přejeme všem školákům, aby se jim dařilo a do školy chodili rádi, a rodičům, aby byli s výsledky svých dětí spokojeni.
Naši školu letos navštěvuje 25 žáků. Škola je dvojtřídní, v první  třídě je spojený 1.  a  2. ročník, třídní učitelka je Mgr. Vladimíra Stehnová. Ve druhé třídě jsou spojeny 3., 4. a 5. ročník, třídní učitelka je Mgr. Dagmar Losenická. Spojené ročníky ve II. třídě však neznamenají, že by se žáci učili stále společně, většina hodin matematiky, českého jazyka, anglického jazyka a vlastivědy se dělí, takže se učí buď jeden ročník nebo dva ročníky dohromady.
Odpoledne mohou děti trávit ve školní družině, kde pro ně zajímavý program připravuje paní vychovatelka Kateřina Sobotková, DiS.
Od 1. září v našem učitelském sboru působí nová paní učitelka – Mgr. Pavla Polívková, která vyučuje anglický jazyk a výchovy.  
Výuka bude opět zaměřena na přírodu, v tomto roce nás čeká dobudování školní zahrady. Ve spolupráci s místní knihovnou budeme podporovat rozvoj čtenářství.
Pro naše žáky jsou i v letošním roce připraveny kroužky – anglický jazyk pro 1. a 2. ročník, šachy, přírodovědný kroužek a Merkur. Novinkou bude kroužek včelařský. Je možné docházet na hru na zobcovou flétnu nebo na kytaru. Kroužky zahajují pravidelnou činnost v říjnu.
Škola získala z výzvy 57 Operačního programu pro konkurenceschopnost finanční prostředky na rozvoj komunikačních dovedností žáků a učitelů v anglickém jazyce a na vzdělávání učitelů pro výuku technických předmětů. Protože máme odpovídající technické zázemí, začíná už v těchto dnech on-line výuka anglického jazyka pro žáky.  
Stejně jako v minulém a předminulém školním roce budeme pokračovat v celoročním sběru papíru v Soutěži s panem Popelou. V loňském školním roce jsme nasbírali s pomocí ochotných občanů z naší obce v přepočtu na jednoho žáka 161,7 kg. Z 96 zúčastněných škol jsme se tak dostali na pěkné 12. místo. I nadále budeme sbírat hliník, plastová víčka a v rámci Recyklohraní baterie. Je dobře, že tyto suroviny nekončí na skládkách. Děkujeme všem, kdo nám ve sběru pomáhají. Učitelky ZŠ

Anketa

Pořizujete si vánoční adventní věnec?
0
8
2

Historie anket

Náhodné foto

Návštěva páťáků v borovské škole

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více