Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

2. ročník šachového turnaje žáků I. stupně v Oudoleni

2.5.2016

V pátek 29. dubna 2016 se konal v místním kulturním domě 2. ročník šachového turnaje, který byl určen pro žáky 1. – 5. ročníku. Loňského 1. ročníku se kromě naší školy zúčastnila turnaje pouze ZŠ Lipnice. Letos přijalo pozvání celkem 40 hráčů ze 6 škol (Oudoleň, Havlíčkova Borová, Lipnice nad Sázavou, Lučice, Lípa, Přibyslav).
Ve čtyřhodinové bitvě, kdy každý z hráčů odehrál 7 partií, si nejlépe vedl Štěpán Zvolánek, Matyáš Sláma a Tomáš Benc z místní základní školy. Velmi dobře si počínali i Jan Kubát a Jan Frühbauer, kteří obsadili 6., respektive 7. místo. Těsně za „TOP 10“ skončili Roman Pástor (11. místo) a Vojta Zvolánek (12. místo). Neztratili se ani nadějní prvňáčci Matyáš  Frühbauer (14. místo) a Radim Pástor (16. místo). Bětuška Zvolánková skončila jako 2. nejlepší hráčka mezi děvčaty, i ostatní hráči se snažili podat co nejlepší výkon.
Celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře, na své ratolesti se přišly podívat i některé maminky a babičky, nechybělo také občerstvení, které zajistili žáci ze ZŠ Oudoleň pod vedením paní učitelky Stehnové. Každý hráč obdržel ceny, které darovali sponzoři: Obec Oudoleň, starosta Ivo Béna, Pavel Sláma, farma Benák, Městys Havlíčkova Borová, kterým tímto moc děkujeme. Veliké poděkování patří v neposlední řadě též všem maminkám a babičkám, které napekly spoustu výtečných buchet, bábovek, koláčků a jiných cukrovinek. Každý účastník vyhrál mimo jiných pěkných cen i hrníček či „placku“ s šachovým motivem a dnem pořádání turnaje, o což se postarala paní Veronika Slámová.

Máme radost, že se všem hráčům i jejich trenérům u nás líbilo, dokonce padl i názor, že by se tento turnaj měl odehrávat častěji než jednou ročně :-). Pokud to bude jen trochu možné, pokusíme se uspořádat takovýto turnaj i příští rok. Kateřina Sobotková 

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více