Obec Oudoleň
česky english deutsch

4. ročník šachového turnaje v Oudoleni

25.4.2018

V úterý 24. dubna se v místním kulturním domě konal 4. ročník šachového turnaje, který je určen pro žáky 1. stupně z okresu Havlíčkův Brod. Letos se ho zúčastnil rekordní počet 52 hráčů (z toho 21 z naší školy a školky). Přijeli hráči z brodských základních škol, Lipnice, Lípy, Lučice, Přibyslavi, Okrouhlice. Hrálo se 7 kol, 2 x 15 minut na partii.

Před polednem už jsme znali výsledky: na 1. místě se umístil Tomáš  Koumar (TJ  Jiskra Havlíčkův  Brod), na 2. příčce skončil Vítek Fencl (TJ Jiskra Havlíčkův Brod). Z poháru, diplomu a krásného třetího místa se radoval Vojta Zvolánek (Oudoleň). Z dívek byla nejlepší Alžběta Zvolánková (Oudoleň), která jinak skončila na celkovém 6. místě. Na krásném 5. místě skončil i stále se lepšící Štěpán Holas, který statečně bojoval o umístění na "bedně".

Statečně bojovaly i "holky z naší školky" - Emmička Stehnová, Sára Doleželová a Emička Marková, stejně tak se snažily i prvňačky Lenička Zvolánková, Ivanka Kozarová, Emička Holasová, Kristýnka Kubátová a Natálka Záhumenská. Přesto, že tyto slečny hrají šachy teprve necelé 4 měsíce, tak jsou moc šikovné. Obzvláště se dařilo Leničce Zvolánkové, která v kategorii "dívky do 8 let" obsadila první příčku.

Děkujeme Zastupitelstvu obce Oudoleň za poskytnutí finančního daru, za který jsme mohli nakoupit ceny pro všechny hráče, děkujeme také TJ Sokol Oudoleň za finanční dar, za který jsme pořídili medaile, poháry a odměny, dále firmě COOP, Městysu Havlíčkova Borová, Veronice Janáčkové a firmě Elasta Vestil s. r. o., Krucemburk.

Velké poděkování patří maminkám a  babičkám, které přichystaly pro děti a jejich doprovod vynikající sladké i slané pohoštění a všem, kteří se na této akci podíleli. KCH