Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Adventní období v mateřské škole

28.12.2015

Hned prvním týdnem v prosinci nás provázel Mikuláš a jeho pomocníci. Naučili jsme se pro ně několik písniček a na čerty jsme si i zahráli. V pátek 4. 12. k nám dokonce přišli čerti, andělé a Mikuláš. I když ve školce zlobílci jsou, slíbili polepšení, a tak si je naštěstí čerti neodnesli.

Další týden jsme se s osmi předškoláky, které v lednu čeká zápis do 1. třídy, připravovali na vítání občánků. Tam jsme svým vystoupením doplnili slavnostní událost.

V pátek 18. 12. k nám přijeli učitelé ze Základní umělecké školy Žďár nad Sázavou. Při jejich výchovném koncertě jsme si společně se žáky základní školy zazpívali a poznávali různé hudební nástroje, např. dudy a irskou harfu.

Poté už čas plynul v přípravách na Vánoce. Povídali jsme si o narození Ježíška, o Marii a Josefovi. Učili jsme se koledy, zdobili stromeček, seznamovali se s vánočními zvyky..... Až k nám 21. prosince přišel Ježíšek s dárky, ze kterých měly děti velkou radost.

Děkujeme Blažkovým, Doleželovým a Kozárovým za finanční dary na nákup dárků a Stránským za věcné dary. Učitelky MŠ

Fotogalerie:
- Mikuláš, čerti a andělé ve školce
- Výchovný hudební koncert
- Adventní zpívání
- Vánoční nadílka

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
6
1
1

Historie anket

Náhodné foto

Základní škola - zdravé zuby

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více