Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Březen v mateřské škole

3.5.2015

Jaro k nám do mateřské školy přinesla jarní víla. Seznámila nás s jarními květi­nami, změnami počasí, se zvířátky a je­jich mláďátky.

Dne 4. 3. začalo pro naše předškoláky pla­vání. Všichni byli první lekcí v plaveckém bazénu v Hlinsku nadšení. Lektorky je s vodou seznámily pomocí říkanek a her.

V druhém březnovém týdnu předškolá­ci pokračovali v plaveckém výcviku. Dne 13. března jsme s dětmi navštívily hasič­skou zbrojnici v Oudoleni. Paní Eva Ro­sická nám ochotně ukázala hasičské auto „Kačenku“ i vše, co k ní náleží. Děti si mohly auto prohlédnout i zevnitř. Děku­jeme paní Evě Rosické za zprostředková­ní návštěvy. Poté jsme kreslili a malova­li obrázky do soutěže „Požární ochrana“.

Třetí týden byl plný zajímavých akcí. V úterý přijeli chovatelé dravců ze ZOO Jihlava. Děti pozorovaly dravce na vlast­ní oči a slyšely i mnoho zajímavého o je­jich životě. Ve středu byli předškoláci již na třetí lekci plavání. Ve čtvrtek jsme na­vštívili Kino v Krucemburku, kde na nás čekaly příběhy z VEČERNÍČKŮ. Pátek byl pro nás výletním dnem. Spolu se školá­ky i zájemci z Oudoleně jsme jeli na Staré Ransko na bledulky. Pan Augustin nám po příjezdu krátce popovídal o místní re­zervaci a pak už jsme šli za krásně roz­kvetlými bledulkami. Cestou zpět jsme se také podívali přes svářečskou kuklu na zatmění Slunce.

Připravovali jsem se na Velikonoce. Děti tvořily velikonoční dekorace, například beránky z papíru, setí řeřichy do vejdumků či stojánek na vajíčka. Dne 31. března jsme si s dětmi ve školce upekli jidášky. Hned ráno jsme zadělali kvá­sek. Po svačince jsme si přečetli příběh o Jidášovi a pak se pustili na těsto. Vše jsme umíchali, děti si vyzkoušely samy jidášky smo­tat, upekli jsme je a pak si na nich pochutnávali. Upečení jidášků bylo vyvrcholením našich příprav na Velikonoce během nichž se děti naučily několik nových koled a písniček a také se dozvědě­ly vše o velikonočních dnech a zvyklostí.

S předškoláky dále pokraču­jeme v přípravě na vstup do první třídy a hrajeme na flétny. Adéla Hamplová

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
3
3

Historie anket

Náhodné foto

Zájezd 2021

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více