Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Červen v mateřské škole

26.6.2019

     Měsíc červen jsme prožívali s Královstvím Slunce. Hodně často jsme pobývali venku a vnímali sílu slunce, ale také jsme pro děti připravili množství jiných různých činností mimo prostory školky. Sluneční počasí přináší větší radost, veselí, živost, ale zároveň s tím i menší soustředěnost, proto jsme se jeden týden více zaměřili na bezpečnost. Uskutečnili jsme spolu s 1. a 2. ročníkem základní školy projektový den u hasičů, nejdříve u profesionálních v Chotěboři a potom u místních dobrovolných. Bylo to pro děti velmi přínosné, protože jednak byly seznámeny se spoustou nebezpečí, která je mohou potkat, a jednak si mohly prozkoumat a vyzkoušet všechnu možnou techniku, kterou hasiči využívají. Projektový den nám pomáhala zrealizovat paní Eva Rosická, za což jí ještě jednou děkujeme. S dalším nebezpečím seznámila děti Městská policie z Chotěboře, která za námi přijela do školky. Policie s sebou přivezla i perfektně vycvičeného psa, takže i tento den si děti pěkně užily.
     Další poděkování patří mamince Tomáška, paní Krištofové, která nám připravila krásné a milé dopoledne s bylinkami na její zahradě.
     Příjemně děti potěšila i Dřevíčkova dílnička, kde si i ti nejmenší mohli vyzkoušet opracovávání dřeva a práci s ruční vrtačkou.
     Poslední červnový týden jsme věnovali hlavně našim předškolákům, protože nás čekalo loučení se s nimi. Připravovali jsme vystoupení na jejich slavnostním loučení na obecním úřadě za přítomnosti jejich nejbližších. Loučení proběhlo i u nás ve školce. Předškoláci si převzali Předškolácké vysvědčení za svoji celoroční práci, ostatní děti se s nimi rozloučily krásným slovem od srdíčka a nakonec předškoláci předali „předškolácké žezlo“ budoucím předškolákům.
     S loučením chceme popřát nejen předškolákům, ale všem dětem krásné léto, příjemný letní odpočinek od kolektivu a nás paní učitelek. Všem rodičům děkujeme za příjemnou a milou spolupráci a vstřícnost. Obzvlášť děkujeme těm rodičům, kteří se nám snažili během roku různými způsoby pomáhat.
     Přes prázdniny „dobijeme baterky“ a budeme se znovu v plné síle těšit na další každodenní potkávání a různá setkávání. Paní učitelky

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Festival vína Jihlava

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více