Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Červen v mateřské škole

18.7.2017

Školní rok utekl jako voda a ve vzduchu jsou cítit prázdniny. A jelikož toto období působí nejen na dospělé, ale hlavně na děti, trávili jsme díky krásnému počasí měsíc červen hlavně venku. Chodili jsme na procházky s atlasy rostlin a prohlíželi si květiny, stavěli jsme lesní domečky a také navštívili spoustu akcí a exkurzí. Exkurze nás čekaly hned dvě, a to přímo v Oudoleni. Nejdříve u rodiny Krištofových, kde jsme společně s dětmi pozorovali všechny byliny na zahradě a nakonec si z nich uvařili léčivý „lektvar“. Druhá návštěva byla u rodiny Plíhalových, kteří nám ukázali své hospodářství, ti největší odvážlivci si mohli pohladit dokonce i býka. Touto cestou oběma rodinám děkujeme za pěkně strávená dopoledne.

První červnový den jsme oslavili soutěžemi na školní zahradě, jelikož tento den patří právě dětem.

Za splněné soutěžní úkoly děti získaly dukáty, za ně si na konci dne nakoupily sladkou odměnu. Dne 10. 6. čekal na předškolní děti krásný ceremoniál. Předvedly krátké loupežnické vystoupení a následně byly pasovány na řádné „školáky“.

Dne 21. 6. proběhl ve škole hudebně – výchovný pořad s písničkami z večerníčků, který sklidil nejen u dětí, ale také u paní učitelek velký úspěch.

Poslední radostnou událostí, která děti před prázdninami čekala, byla návštěva pohádkové říše skřítka Fábuly v Kamenici nad Lipou. Děti procestovaly celou pohádkovou říši, překonaly různé překážky, navštívily královnu, princeznu, čarodějnici a čerta a na závěr se dostaly k vytouženému pokladu. Školním výletem se měsíc červen přiblížil ke konci a my touto cestou přejeme rodičům i dětem krásné letní prázdniny plné pohody, odpočinku a slunného počasí. Učitelky mateřské školy

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Obecní úřad 2016

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více