Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Chaloupky

13.7.2014

Od září se naši školáci těšili na třídenní pobyt na Chaloupkách. Termín pobytu, který se pro velký zájem musí objednávat několik let dopředu, připadl na 5. 5.  - 7. 5. Jeli jsme tam i zpátky jako vždy autobusy a vlaky s několikerým přestupováním, ale vše jsme lehce zvládli i s velkými zavazadly.

A jaké programy na nás čekaly tentokrát? Prohlídka malé chaloupecké farmy a seznámení s jejími obyvateli a dále terénní programy -  Máme rádi zvířata (poznávání živočichů podle rohů, parohů, podle kůží,  pobytových stop,…), Z lesů, vod a strání (lov a určování drobných vodních živočichů a hmyzu), Den ve včelíně (hra na včeličky - sbírání sladké „šťávy z květů“, opakování znalostí o životě včel, ochutnávka různých druhů medu a zdobení perníčků).

Jedno dopoledne jsme strávili na farmě v Zašovicích, tam jsme stloukali máslo a plstili ovčí vlnu. Vyběhli jsme také na Salátův kopec, kde se pasou ovce a krávy. Večer jsme u táboráku poslouchali vyprávění o životě indiánů a naučili jsme se zpívat indiánskou  píseň.

Na Chaloupkách byly všechny děti od 1. do 4. ročníku, někdo byl bez maminky a tatínka poprvé, ale pobyt všichni zvládli na výbornou. Dagmar Losenická

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Výlet do Přibyslavi

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více