Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Dětský klub - příměstské tábory

6.9.2017

 V rámci projektu s názvem Zřízení dětského klubu a příměstského tábora Oudoleň proběhl během letních prázdnin od 3. července do 14. července v naší obci již druhý příměstský tábor. Tentokrát se zaměřením na sportování a hry. Tábora se zúčastnilo 12 dětí, byli to žáci mladšího školního věku. Provoz zajišťovaly dvě místní vysokoškolačky Adéla Bencová a Tereza Ondráčková.

Děti se scházely v dětském klubu už po půl sedmé ráno. V době od 8.00 do 9.00 hodin je čekaly hry v klubu, výtvarné činnosti a seznámení s plánem dne. V 9.00 hodin začalo sportování na hřišti, v terénu, na zahradě. Od 11.30 do 12.30 hodin byl oběd a polední klid. Obědy jsme tentokrát dováželi z jídelny ze Ždírce nad Doubravou. Od 13.00 hodin už opět děti vyrážely na sportoviště. Děti  se  pak  rozcházely  do  16.30 hodin.  Jelikož nám počasí přálo, mohli jsme pobývat často venku a v přírodě.

Děti hrály např. školku s míčem, hru zeměkoule, molekuly, vybíjenou, překážkové dráhy, hru na medvěda, cukr, káva, limonáda, Honzo, vstávej.

V  pořadí   třetí   příměstský  tábor  se  konal  od 21. srpna  do  1.  září  2017.  Zájem  zúčastnit  se  mělo 11 dětí. Byla jsem ráda, že provoz opět zajišťovaly místní  vysokoškolačky,  tentokrát  Tereza Ondráčková a Kristýna Vencová. Tábor  byl  zaměřen na cestování a dopravu. Poznávali jsme okolí Oudoleně, hodně jsme chodili pěšky. Snažili jsme se orientovat podle mapy, ale hlavně poznávat okolí po různých cestách a často zapomenutých cestičkách. Téměř veškerý čas, pokud počasí dovolilo, jsme trávili venku, v přírodě. Brali jsme s sebou dalekohledy, abychom tak mohli lépe pozorovat věci kolem nás. Děti si také vyzkoušely některé obyčejné věci jako vylézt na balík slámy nebo jíst mák přímo z makovic na poli.

Obědy byly zajištěny ze školní jídelny v Havlíčkově Borové. Ale jak děti zjistily, nejvíce jim chutnalo venku. A tak jsme jednou obědvali u Kašparáku, jednou na výletě cestou z Dobkova, jindy na školní zahradě.

Uspořádali jsme dva celodenní výlety. Ten první do Dobkova na letiště, druhý ke Kašparáku, kde jsme si i roz-dělali oheň a opekli indiánský chleba. Myslím, že si děti tábory užily a byly spokojené a dostatečně zábavně zaměstnané i v době prázdnin.    

Před námi je již poslední plánovaný příměstský tábor, který se uskuteční v době jarních prázdnin školního roku 2017/2018. Vladimíra Stehnová

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více