Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Dílnička v mateřské škole

15.11.2012

Ve středu 26. září jsme si udělali čas na naše děti a strávili jsme společné odpoledne v naší mateřské škole. Paní učitelky pro všechny připravily velmi pěknou dílničku spojenou s informacemi k zahájení nového školního roku.

A co jsme s dětmi vyráběli? Nejprve jsme si zadělali nádherně barevná tvarovací těsta a poté už děti válely, vykrajovaly různé tvary nebo modelovaly velmi zajímavé a nápadité výrobky.

Děkujeme paní učitelkám za krásně prožité odpoledne!!  Mgr. Blanka Zvolánková

Recept na tvarovací těsto pro děti

  • 2,5 hrnku hladké mouky
  • 1 hrnek soli
  • 3 lžíce oleje
  • 2 hrnky vařící (horké) vody
  • 2 balení nápoje TANG

(pokud chceme těsto barevné, přidáme potravinářskou barvu)
Dobře promícháme suché ingredience a potom přidáme horkou vodu a olej. Vše znovu promícháme a ručně hněteme na prkýnku, dokud není hmota hladká.(Pokud se těsto lepí, můžeme přidat mouku.)
Uchováváme v igelitovém sáčku nebo v uzavíratelné plastové misce v ledničce. Před vyučováním těsto vytáhneme a děti s ním můžou po celý den pracovat. Po vyučování uschováme těsto dle návodu. Při tomto zacházení vydrží i několik týdnů.

Pokud necháme výtvory na vzduchu, za několik hodin ztvrdnou a můžeme pak s nimi dále pracovat (třeba je barvit temperovými barvami nebo jen nalakovat).

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
10
18

Historie anket

Náhodné foto

Výlet do Čáslavi a Kutné Hory

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více