Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Keramika ve škole

15.3.2009
 • Ve čtvrtek 5. 3. jsme dělali zajíčky z keramiky. Přinesli jsme si misku na vodu, tužku, ručník a vál. Přijela k nám paní Sedláková z Jitkova. Přivezla misky z hlíny. Pak nám dala placku z hlíny a šablonu na zajíčka. Z placky nám paní Běhounková vyřízla zajíčka. Pak jsme si ty zajíčky ozdobili a nalepili na misku. Líbilo se mi úplně všechno!!!! Michal S.
 • Pracovala jsem s Kačkou Kubátovou. Moc se mi to líbilo. Dělali jsme hrníčky z hlíny. Na to jsme přilepili zajíčka. Jana L. 
 • Moc se mi keramika líbila. Teď se ta hlína dá do pece, a tam se vypálí na vysokou teplotu. A taky jsem vyrobila mističku pro moji samičku. Anna S.
 • Já jsem udělal vajíčko, kuřátko, vrabce a lišku. V družině jsem Pepíčkovi udělal koníčka. Moc se mi to líbilo. Tomáš B.
 • Ve čtvrtek 5. 3. jsme vyráběli z keramiky. Paní nám dala hrníček ještě bez ucha a taky nevypálený. Na něj jsme udělali zajíčky, byl placatý. A pak jsme vyryli na hrníček kytky a různé malé kamínky. Kuba B.
 • Učila nás paní Sedláková. Paní Sedlákové jsme pak umyli vál. Půjčila jsem paní Stehnové svůj vál na rozválení placky. Seděla jsem s Tomínem Husslikem. Teď se to musí vypálit v peci. Ivana B.
 • Ve čtvrtek 5. 3. jsme ve škole vyráběli z keramické hlíny. Měli jsme si přinést rozšroubovanou propisku, mističku a hadřík. Paní Sedláková nám přinesla mističky z keramické hlíny a šablonu zajíčka. Pak nám to vystříhali. Obkreslili jsme do hlíny zajíce. Nalepili jsme zajíce na misku a nalepili pod něj kameny. Moc se mi to líbilo. Jana K.
 • Ve čtvrtek 5. 3. jsme při pracovním vyučování vyráběli z hlíny zajíce a lepili jsme je na hrnek. Potom jsme ryli do hrnku různé tvary, třeba velikonoční věci, třeba květiny a kuřátka. A v pondělí jsme vykrajovali z hlíny kuřátka a vejce a zdobili jsme je. Kuřátka jsme ozdobili a potom jsme jim vykrojili 2 dírky na provázky, na pověšení. Ondřej B.
 • Ve čtvrtek 5. 3. jsme vyráběli zajíčky z keramiky. Přijela k nám paní z Jitkova. Ta paní nám přivezla misku z hlíny a pak nám uválela placku. Když to bylo, tak nám dala šablonu toho zajíčka a my jsme si toho zajíčka na tu placku dali. Pak jsme to tužkou obtáhli a pak jsme to sundali. Pak jsme toho zajíčka na misku přilepili. Mně se líbilo všechno. Jakub O.
 • Ve čtvrtek 5. března jsme vyráběli z hlíny misku se zajícem. Paní Sedláková přivezla hotové misky, my jsme na ně dali ty zajíce. V pondělí 9. března jsme vyráběli kuřata, slepice, zajíce a ozdobená vejce z hlíny. Jára O.
 • 5. března jsme vyráběli z hlíny. Jedna paní sem přijela s hrnky, které byly vyrobeny ručně, pak nám ta paní dala takový papírek s králíkem, kterého jsme si měli obkreslit na tu hlínu.  A pak jsme udělali na ten hrnek třeba kameny, a na to jsme vyryli stromy a kytky. Pár dnů potom jsme zase dělali z hlíny vajíčka nebo slepičky nebo zajíčky a všechno na pověšení. Doufám, že ještě někdy budeme vyrábět z hlíny. Všechno se mi moc líbilo. Matěj B. 

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
6
1
1

Historie anket

Náhodné foto

Hraběnčin křížek

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více