Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Výlet do Přibyslavi

30.6.2009
  • Ve středu 17. 6. jsme byli v Přibyslavi v hasičském zámku. Tam nás pán provedl a pustil nám televizi. Pak jsme se šli podívat na sochu Jana Žižky. Pak jsme šli na autobus. Jeli jsme do Borové do muzea a tam nám paní říkala o Karlu Havlíčkovi, potom jsme šli k paní učitelce Sobotkové se podívat na psa Lexu. Potom jsme byli v Peršíkově, tam nás paní Frühbauerová provedla kravínem, tam byly krávy. Potom jsme se šli podívat na takového robota, který dojí. Pak jsme si šli opéct buřta a potom jsme šli zpátky do školy. Moc se mi to líbilo. Jakub O.
  • Ve středu 17. 6. jsme byli v Přibyslavi na hasičích. Byla tam stará auta a pak nám pustili film. Pak jsme jeli do Borové do muzea Karla Havlíčka Borovského. Pak jsme šli na letadla, byla malá a pak jsme šli k paní učitelce na Lexíka, ale měl se jmenovat Formule 1 a kotě, které se jmenovalo Drápek, ale mělo se jmenovat Tarzan. Pak jsme šli do Peršíkova do kravína. Tam bylo asi 144 krav, telat a jalovic. Pak jsme šli k rybníku opékat buřty. Najedli jsme se a šli jsme z Peršíkova až do Oudoleně. To byla dálka, jen co jsem přišel domů, lehnul jsem. Matěj B.
  • Dne 17. 6. jsme jeli na výlet do Borové a do Přibyslavi. Nejdřív jsme jeli do Přibyslavi na hasičskou výstavu. Tam nám pán vše řekl, provedl nás, ukázal nám všelijaké husitské zbraně, vázy udělané z nábojů od děl a držák na svíčky. Také nám ukázal staré hasičské vozy, modely autíček a pustil nám film o Přibyslavi a Janu Žižkovi. Potom nám ukázal hasičské obleky různých zemí a mohli jsme si něco koupit. Šli jsme k soše Jana Žižky. Jeli jsme do Borové do muzea Karla Havlíčka Borovského a paní nám vše podrobně řekla. Byli jsme se podívat u paní učitelky Sobotkové na pejska Lexu. Pak jsme šli k Frühbauerům na statek na krávy. Na cestě jsme si natrhali třešně. U Frühbauerových jsme viděli telata, krávy, robota a koně. Šli jsme opékat buřty a potom rychle domů. Jana K.
  • Dne 17. 6. jsme jeli do Přibyslavi a pak do Borové a do Peršíkova. Ráno jsme vyrazili linkovým autobusem do Přibyslavi do hasičského muzea. Viděli jsme tam Jana Žižku a ještě jsme viděli film. Pak jsme jeli linkovým autobusem do Borové. V Borové jsme šli do rodného domu K. H. Borovského. Paní nám o něm něco povídala, pak jsme šli k paní učitelce Sobotkové, tam jsme se najedli a pohráli jsme si s Lexíkem. Pak jsme šli po cestě do Peršíkova. Šli jsme po cestě a trhali třešně. Kačka K. tam ztratila mikinu. Šli jsme k paní Frühbauerové na statek. Krav měli 144 a koně měli 1. Pak jsme šli si opéct buřty, nanosili jsme dříví z lesa, naší paní učitelce to nešlo zapálit, ale přece jsme to zapálili, opekli jsme si buřty a šli jsme okolo babičky dolní. Nejdřív tam Berník nebyl, ale pak tam přišel, přišla jsem k babičce horní o půl 4. Katka A.

Anketa

Mají mít velké obchody o všech svátcích otevřeno či zavřeno?
10
18

Historie anket

Náhodné foto

2006

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více