Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Přebor škol v šachu

30.11.2009
Zahráli jsme si školní kolo, které určilo pořadí jednotlivců. Nakonec jsem vybrala 5 nejlepších, kteří změřili nejprve své „síly a rozum“ s šachisty z Havlíčkovy Borové. Ti za námi přijeli den po státním svátku 18. listopadu a celé odpoledne se hrálo a hrálo. Výsledky byly téměř vyrovnané.
A pak nastal den „D“….. V pátek 27. listopadu jsme si dali sraz o půl sedmé ráno ve škole s pěti nejlepšími (Anna Stehnová, Tomáš Bačkovský, Eliška Ondráčková, Jakub Bačkovský, Matěj Běhounek) a vyrazili jsme pěšky směr Oudoleňská křižovatka. Tam jsme nasedli do autobusu a nechali se dovézt do Havlíčkova Brodu. Společně se „soupeři“ z Havlíčkovy Borové jsme došli do Domova dětí a mládeže, kde se konal přebor škol v šachu 2009/2010.
Naši žáci udatně bojovali proti již zmíněné Havlíčkově Borové, proti ZŠ Havlíčkův Brod a proti ZŠ Lipnice. Sportovně musíme uznat, že proti Brodu i Lipnici jsme měli velké šance a dělali body, ale Havlíčkova Borová, přestože tam měla spíše mladší žáky, nás rozdrtila 7 : 1! Nicméně Základní škole Oudoleň se podařilo obsadit krásné 2. místo! Bohužel, organizátoři ještě nevěděli, zda se postupuje pouze z prvního nebo i z druhého místa, takže teď budeme netrpělivě čekat na dopis, kde nám bude sděleno, zda se Oudoleň zúčastní krajského kola a doprovodí Havlíčkovu Borovou. Bude záležet, kolik škol v ostatních okresech se přihlásilo. Tajně doufáme, že se postup podaří!:-) Kromě mladších žáků bojovali i žáci z druhého stupně. Tam se přihlásilo 5 škol, tudíž do kraje mohla postoupit 2 nejlepší družstva (Havlíčkův Brod a Havlíčkova Borová).
Po skončení turnaje jsme se šli podívat do obchodního domu Alej, navštívili jsme hračkářství, prohlédli náměstí, kostel Nanebevzetí Panny Marie a nakonec jsme skončili v parku, kde se děti nejen „vyřádily“, ale kde jsme si připomněli i smutnou událost - zavraždění Jakoubka Šimůnka. Pak už jsme utíkali na autobus a jeli domů.
Nezbývá mi, než našim soutěžícím poděkovat za pěknou reprezentaci, opravdu se snažili a bojovali ze všech sil! A soupeři z Havlíčkovy Borové gratulujeme k postupu obou družstev do kraje. Snad je tam doprovodíme…… Kateřina Sobotková

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
3
0
1

Historie anket

Náhodné foto

Šachové turnaje 1. 12.

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více