Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Návštěva Policie ČR v Chotěboři

7.5.2010

Návštěva u policie - postřehy žáků:

  • Dne 6. 5. jsme jeli k policii do Chotěboře. Napřed nám ukázali výbavu pořádkové policie. Taky nás zavřeli do cely. Potom jsme šli ven a tam jsme si mohli sednout do policejního auta. Potom nám říkali, co všechno policisté dělají. A nakonec nám ukázali výcvik psů. Jednomu pánovi se zakousl do ruky, až ten pán spadl. Ten velký pes se jmenoval Viky a to štěně Niky. Až budu velký, chci být psovod nebo pořádkový policista. (Matěj B., 4. r.)
  • Ve čtvrtek jsme jeli do Chotěboře, bylo to 6. května 2010. Nejdřív nám paní ukázala celu, cela je menší vězení.  Paní říkala, že v cele mohou být jenom 2 dny a potom, že půjdou k soudu.  Když vezeň něco potřeboval, tak zazvonil na zvonek. Jenomže v jejich cele neměli žádného vězně. Potom jsme šli nahoru po schodech a ukázali nám výzbroj, k výzbroji patřila helma, neprůstřelná vesta, pistole a pouta. Pak nám ukázali policejní psy, měli tam dva, jedno štěně a jednoho velkého psa, ten se jmenoval Viky, pejsky jsme si směli pohladit. Ukázali nám co všechno ti psi umí. Mohli jsme si sednou do policejního auta. Po cestě do školy jsme svačili. Výlet se mi moc líbil. (Anička S., 3. r.)

PAMATUJ SI !!!
RADY POLDY PSOVODA

  • Nikdy nesahej na cizího psa. 
  • Nepřibližuj se a nehlaď ani uvázaného psa. 
  • Vidíš-li volně se pohybujícího psa, neutíkej, nekřič a nedělej žádné prudké pohyby, ani rukama.
  • Vidíš-li psa, který se chystá k útoku (vrčí, cení zuby), snaž se ukrýt do domu, vylez na plot, nebo na strom, prostě někam do výšky, kam nedoskočí. 
  • Není-li to možné, neotáčej se ke psu zády, klekni si, stoč hlavu do kubíčka a kryj si rukama krk a hlavu.
K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více