Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Exkurze - Brno

13.4.2017
  • Brno – exkurze – 21. – 22. 3. 2017. 1. Moravské zemské muzeum – minerály a horniny, Velká Morava (viděl jsem meč), paleontologie – trilobiti, amoniti, ještěři. 2. Hrad Špilberk – kasematy – dříve skladiště pro vojáky, pak vězení (viděl jsem, jak se mučí). 3. Anthropos – pravěcí lidé (viděl jsem mamuta v životní velikosti a malého mamuta), pravěké kresby a oštěpy. 4. Divadlo Polárka – Škola Malého stromu (trošku jsme se báli). 5. Orloj – Jošt na koni. 6. Ubytování – Kamenná. 7. Planetárium – Kraví hora, film Úžasné planety (motala se mi hlava, koupil jsem si suvenýr). 8. Brněnský drak, kolo, Petrov. 9. Biskupský dvůr – příroda. Nejvíc se mi líbilo: 1. Cesta vlakem, 2. Planetárium, 3. Slizský suvenýr. Staník M., 3. r.
  • Brno – exkurze. Moravské zemské muzeum – minerály a horniny, diamant, mastek, ropa, zlato a stříbro. Velká Morava – meče, zbraně, šperky, náušnice, model hradiště, paleontologie - ještěři, trilobiti, amoniti. Hrad Špilberk – kasematy – dříve sklady pro vojáky, pak vězení. Nejvíc se mi líbilo, jak jsme šli dolů po schodech. Anthropos – pravěcí lidé, mamut, zvířata, zbraně. Nejvíc se mi líbil mamut a nástroje. Divadlo Polárka – Škola Malého stromu. Orloj – Jošt na koni. Ubytování – Kamenná. Planetárium – Merkur – Venuše – Země – Mars – Jupiter – Saturn – Uran, film Úžasné planety. Brněnský drak, kolo, Petrov. Muzeum – savci, ptáci, plazi, obojživelníci, ryby. Nejvíc se mi líbilo, kde jsme spali a svačina. Samík S., 5. r.
  • Dne 21. 3. jsem vstal o půl 7. Ve čtvrt na 8 pro mě přijeli Zvolánkovi. A pak jsme jeli do Přibyslavi na vlakové nádraží, kde čekala paní učitelka. Ve čtvrt na 9 nám jel vlak. Jeli jsme rychlíkem. Když jsme dojeli, tak jsme šli do Moravského muzea. Viděli jsme v muzeu minerály a horniny. Bylo jich tam hodně. Byly tam svítící kameny, diamanty a smaragdy. V muzeu to bylo zajímavé. Potom jsme se šli ubytovat. Bylo to v ulici Kamenná 20. Dům byl hezký. Potom jsme šli do Anthroposu. Tam jsme se učili o pravěku. Byl tam mamut a lebky. Tam to bylo dobré, byli jsme tam tři čtvrtě hodiny. A pak jsme šli do divadla. Divadlo bylo o indiánech, hráli  tam živí lidé. Trvalo to cca 1 hodinu. Divadlo se mi moc líbilo. A ten se večer se zasekly dveře a jediná Kája zůstala chvíli na chodbě sama. Spali jsme na matracích. Usnul jsem ve 22.30 a vstal jsem v 6.00. Ráno jsme se sbalili a  šli do Planetária. Tam nám pán vyprávěl o hvězdách a souhvězdích. A potom jsme shlédli film a šli jsme do vlaku a ve vlaku jsem si psal deník. Do Přibyslavi jsme přijeli o půl třetí a ve tři jsem byl doma. EXKURZE BRNO SE MI LÍBILA. Top 3 věci: 1. Orloj, 2. Drak. 3. Petrov. Matyáš S., 5. r.
  • 21. 3. jsme jeli do Brna. Vstával jsem brzo, šel jsem na autobus. Autobusem jsem jel do Borové, přestoupili jsme a jeli do Přibyslavi na nádraží. Pak jsme jeli vlakem do Brna a 52 minut jsme měli zpoždění. Šli jsme do Moravského zemského muzea na expozici minerálů a hornin, měli tam diamant, svítící kameny. Některé minerály jsou zbarvené a barevné. Měli tam zlato, citrín, záhnědy. Nejtvrdší je diamant, nejměkčí je mastek. Horniny: žula, obsidián. Ropa: černá, nazelenalá, červená a žlutá. Expozice Velká Morava - meče, nástroje, hroby, pece, nákončí, gombíky, hradby, model hradu, originální palisády, náušnice, sekery, ostruhy. Expozice Paleontologie - trilobiti, amoniti, ještěři, kůra stromů, kosti. Hrad Špilberk – kasematy, dříve sklad, poté věznice. Špilberk  nejhorší vězení za doby  Marie  Terezie  a Josefa II. Vězení: 1. Lupiči, loupežníci, 2. Vrazi. Mučení: 1. pálení choulostivých míst, 2. palečnice, 3. bota – svírání, drcení kostí – španělka, 4. natahování, 5. vyvracení rukou. Anthropos – pravěk - předchůdci člověka (Homo habilis, Homo erectus, Homo sapiens, Člověk neandrtálský), mamut, kosti, nástěnné malby, chýše, Venuše, nástroje. Divadlo Polárka - Škola Malého stromu. Poučení – chovat se k sobě hezky. Prohlídka města – Jošt na koni, orloj. Ubytování – Lipka, ulice Kamenná. Kája se zabouchla. Usnul jsem o půl jedenácté. Snídaně – jogurt. Planetárium – film Úžasné planety, Kraví Hora. Měl jsem 1 otázku špatně. Koupil jsem si spy glasses. Muzeum - Biskupský dvůr – vycpaná zvířata. Drak, kolo, Petrov. NEJ věci: 1. Minerály a horniny, 2. Planetárium, 3. Vycpaniny. CHCI DO BRNA ZNOVU. Tomáš B., 5. r.

Anketa

Vadí vám neoddělitelná víčka na PET lahvích?
18
7

Historie anket

Náhodné foto

Plavecký výcvik předškoláků

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více