Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Famózní úspěch oudoleňských školáků

16.5.2017

Poznat čolka obecného, kuňku, zběhovec plazivý, najít na hvězdné mapě oblohy Velký vůz, určit, kteří ptáci odlétají do teplých krajin nebo jestli v ČR hnízdí racek chechtavý, to je jenom ukázka toho, co žáci naší školy museli znát na soutěžní stezce přírodovědné soutěže Zlatý list.

Letos se konalo už 20. krajské kolo, tentokrát v přírodním parku Čeřínek na Jihlavsku. A družstvo ve složení Lucie Strašilová, Jan Zvolánek, Matyáš Sláma, Tomáš Benc, Josef Stehno a Jan Kubát zde v konkurenci dalších sedmi týmů vybojovalo první místo v mladší kategorii. Porazilo tak nejen přírodovědně zaměřené školy jako je Přibyslav, Nové Veselí, či Kněžice, ale také žáky gymnázia z Jihlavy a Chotěboře.  Naši borci postupují do celostátního finále, které se koná v polovině června v Lubenci v Ústeckém kraji.
Kromě prokázání znalostí představili naši žáci před odbornou komisí také celoroční práci pro přírodu a při exkurzi navštívili naučnou stezku Čeřínek.
Více o akci se dovíte na stránkách kraje (https://www.kr-vysocina.cz/zlaty-list-za-znalost-prirody-letos-ziskali-gymnaziste-z-chotebore-a-zacci-z-oudolene/d-4080393/p1=1013) nebo na www.chaloupky.cz, rubrika Stalo se. Sára

Anketa

Vadí vám neoddělitelná víčka na PET lahvích?
18
7

Historie anket

Náhodné foto

O nejkrásnější velikonoční vajíčko

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více