Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Horní Krupá - program: Bylinky

20.10.2017

Školáci stejně jako děti z mateřské školy navštívili dne 18. 10. chaloupeckou pobočku v Horní Krupé. Pro ně byl připraven program Bylinky.

  • Jeli jsme do Horní Krupé autobusem. Když jsme přijeli, tak jsme se rozdělili na tři skupiny. Já jsem šel s naší skupinou dovnitř. Tam jsme si sedli do kroužku. Každý musel říct svoje jméno a bylinu. Pak jsme si šli uvařit bylinkový čaj. Bylinek tam bylo šestnáct. Byl to: bez, dobromysl, šípek, máta, kopřiva, meduňka, měsíček, sléz, levandule, mateřídouška, heřmánek, tymián, pelyněk, třezalka, maliník, šalvěj. Když byl čaj hotov, tak jsme ho vypili. Byl moc dobrý. Pak jsme vyráběli pytlíčky. Já jsem si do pytlíčku dal meduňku. A pak jsme šli ven, tam jsme měli rozhovor s bylinou. Měli jsme odpovědět na různé otázky. A pak jsme běhali po zahradě a poznávali jsme rostliny. Pak jsme hráli hru. Jmenovala se: Kopřivo, kopřivo. A pak jsme jeli do školy. Vojta Z., 4. r.
  • Rozdělili jsme se do tří skupin. První skupina byli školkáčci, druhá a třetí školáci. Poznávali jsme byliny. Hráli jsme hru Kopřiva. Zalezli jsme na pec. Byliny: bez, dobromysl, šípek, máta, kopřiva, meduňka, měsíček, sléz, levandule, mateřídouška, heřmánek, tymián, pelyněk, třezalka, maliník, šalvěj. Štěpa H., 4. r.
  • Byli jsme uvnitř a venku. Když jsme byli uvnitř, tak se mi nejvíc líbilo, jak jsme lezli na pec a vařili čaj a taky jak jsme dělali papírový hrnek a hráli jsme na kopřivu: „Kopřivo, kopřivo, stojíš trochu nakřivo, postav se rovně, co je ti do mě, já se tak válím, a když chci, tak pálím.“ Když jsme přišli ven, tak jsme se seznámili a pak jsme si vylosovali, s kým budeme. My jsme byly: Lenička, Bětuška a já. A nejvíc se mi líbilo, jak jsme dělaly zrcadlové obrázky. To se zrcadlo namířilo na bylinku a my jsme bylinku viděly v tom zrcadle. Udělala jsem si čaj z těchto bylinek: měsíček lékařský, dobromysl a meduňka. Lucka S., 5. r.

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
7
3
1

Historie anket

Náhodné foto

Deskové hry ve škole

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více