Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Jak tráví listopad děti z mateřské školy

7.12.2018

     Měsíc listopad jsme s dětmi z mateřské školy zahájili před kalendářem pana Lady, kde jsme pozorovali staročeské znaky a obyčeje typické pro měsíc listopad. Děti mají také svůj vlastní kalendář, kde si vyměňují dny v týdnu, měsíce a roční období a díky tomu děti lépe vědí, co je čeká za událost ve školce nebo jak se mění příroda a počasí během roku.
     Další týden nás navštívil herec Jan Hrubec s loutkovým divadlem, tentokrát s představením O zlaté rybce, které se dětem jako vždy velmi líbilo a našly v něm nejen mnoho legrace, ale také ponaučení.
     S dětmi i nadále pokračujeme v práci v našich koutcích, třeba právě s tématem: Jak museli Křemílek a Vochomůrka louskat ořechy. V Tvořivém koutku si děti navlékly šípkový náhrdelník a pak malovaly obrázek šípkového keře, v Obrázkovém koutku si prohlížely encyklopedie a hrály LOTO s plody podzimu. V Divadelním koutku si některé děti připravovaly pohádku O šípkové Růžence a na závěr ji pak ostatním dětem zahrály. V Mozečkovém koutku se učily poznávat rozdíl mezi velikostmi různých plodů podzimu. Ten, kdo pracovní list rychle zvládl, řadil čepičky žaludů v počtu od jedné do pěti.
     Ani tento rok jsme neopomenuli zamknout les a připravit ho na zimu, tentokrát jsme připravili i naši lípu na zahradě, které jsme namalovali barevný plot, který ji má chránit před rušením zimního odpočinku.
     Po uspání přírody jsme hledali odpověď na otázku, proč jsou pro nás stromy důležité a zda patří do království vzduchu, o kterém si od září povídáme. Ukazovali jsme si to na různých pokusech s balónkem, dýchali jsme čerstvý vzduch z venku a díky tomu jsme přišli na to, že nám stromy poskytují kyslík, a proto bychom je měli chránit a čas od času nějaký ten strom vysadit.
     Poslední listopadový týden jsme se pečlivě připravovali na besídku a jarmark. Děti a paní učitelky z MŠ

 

Anketa

Zavařujete, ať už svoji nebo koupenou, úrodu?
7
3
1

Historie anket

Náhodné foto

Školní výlet Pasíčka a pobyt na Krátké

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více