Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Krajské kolo Přeboru škol v šachu - jedeme na divokou kartu

24.2.2016

Jak jsme se již dříve zmínili v Oudoleňských listech, naše škola se zúčastnila okresního kola Přeboru škol v šachu, kde jsme obsadili krásné (leč nepostupové) 3. místo. Stejně jako loni tak i letos vyhrály školy z Chotěboře. Výsledek nás sice těšil, ale žáci byli zklamaní, chtěli postoupit do kraje. Ten sen se jim bohužel rozplynul. Ale jednoho krásného únorového dne se nám ozval organizátor krajského kola, pan Fiala, že pokud máme zájem, můžeme požádat o divokou kartu. Neváhali jsme, požádali jsme a naše žádost byla kladně vyřízená. Když jsem dětem oznámila, že pojedou hrát krajské kolo, jejich radost byla obrovská. A tak jsme se 23. února vydali v brzkých ranních hodinách ve složení Štěpán Zvolánek, Tomáš Benc, Jan Kubát, Jan Frühbauer a Matyáš Sláma do Světlé nad Sázavou. Pro zpestření jsme použili u dětí velmi oblíbený dopravní prostředek – vlak. Do Světlé jsme dorazili jako první, ostatní se postupně sjížděli, takže jsme měli čas se rozehrát.
Přebor škol v šachu je týmová hra, sečítají se dohromady všechny body, které žáci příslušné školy vyhrají. Spolu s námi se soutěže zúčastnily 2 školy z Chotěboře, 2 školy z Jihlavy, dále potom Třebíč, Pelhřimov, Želiv, Žďár nad Sázavou a Nové Veselí.
Přestože jsme jeli na divokou kartu, umístili jsme se na krásném 5. místě, což bylo zatím naše nejlepší umístění v kraji.
Velice se dařilo Tomáši Bencovi, který byl vyhlášen jako nejlepší hráč na šachovnici č. 2. Všem patří poděkování za výbornou reprezentaci školy a obce Oudoleň a za vzorné chování. Kateřina Sobotková 

  • Dne 23. 2. jsme jeli na krajské kolo Přeboru škol v šachu. Bylo tam 10 týmů. Na turnaji jsem byl já, Štěpa, Tom, Matyáš a Honza. Měli jsme 21 bodů, já měl 4. Tom byl vyhlášen nejlepším hráčem na druhé šachovnici. Takhle vypadalo konečné pořadí, do závorky uvádím počet obyvatel:
1. ZŠ Buttulova Chotěboř (9 000 obyvatel)
2. ZŠ Smetanova Chotěboř (9 000 obyvatel)
3. ZŠ Pelhřimov (16 000 obyvatel)
4. ZŠ Žďár nad Sázavou (22 000 obyvatel)
5. ZŠ Oudoleň (357 obyvatel)
6. ZŠ Želiv (1 100 obyvatel)
7. ZŠ O. Březiny Jihlava (50 000 obyvatel)

8.

ZŠ Nové Veselí (1 300 obyvatel)
9. ZŠ T. G. M. Třebíč (37 000 obyvatel)
10. ZŠ Kollárova Jihlava (50 000 obyvatel)  

Jan K., 5. r.

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
3
3

Historie anket

Náhodné foto

Výlet k Žižkově mohyle

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více