Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Krajské kolo přeboru škol Vysočiny v šachu

5.2.2013

V prosinci jsme se zúčastnili okresního kola Přeboru škol v šachu, kdy děti z naší školy vybojovaly postup do kraje z krásného druhého místa. Poslední lednovou středu, den před pololetním vysvědčením, jsme si museli přivstat, protože jsme měli sraz už v 5:45 u „váhy“ a mohli jsme vyrazit do Jihlavy. V ten den se konalo krajské kolo v kategoriích 1. - 5. ročník, 6. – 9. ročník a střední školy. Zatímco v kategoriích 1. až 5. ročníků a středních škol startovalo 8 škol, v kategorii 6. až 9. ročníků hrálo 7 škol. ZŠ a MŠ Oudoleň reprezentovali Štěpán  Zvolánek  (2. ročník),  Nela  Frühbauerová  (3. ročník),  Diana Nejedlá (5. ročník) a Martin Antl (5. ročník). Body jsme se snažili získat nad školami z Velkého Meziříčí, Humpolce, Jihlavy, Želivu, Pelhřimova, Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou.

Všechna kola se hrála tempem 2x15 minut  systémem  každý s každým na 7 kol. Pořadatel zajistil veškerý šachový materiál a také on-line přenos. Turnaje se hrály v prostorném sále Krajského úřadu v Jihlavě, který byl hlavním podporovatelem a garantem této soutěže.

Nejlepší týmy v každé kategorii získaly pěkné poháry, medaile a věcné ceny. Dále si všechny týmy odvezly diplom za své umístění. Nejlepší dva týmy z každé kategorie postoupily do republikového finále. I když jsme nakonec obsadili 7. příčku, jsme velice spokojeni, protože už jen samotný postup do krajského kola je velkým úspěchem!

Přestože se turnaje zúčastnilo 23 škol (tj. 92 hráčů + náhradníci), vše probíhalo na jedničku díky výborné organizaci pořadatelů z Šachového klubu Světlá nad Sázavou.

Děkuji Štěpánkovi, Diance, Nelince, Martinovi za skvělou reprezentaci obce a školy Oudoleň a nesmíme zapomenout poděkovat i Patrikovi a Elišce z 5. třídy, kteří postup do kraje pomáhali vybojovat. Doufám, že soupeři, kteří o Oudoleni slyšeli poprvé, o nás uslyší i v dalších letech!!! Kateřina Sobotková

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více