Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Listopad v mateřské škole

4.12.2017

Potom, co jsme během září a října učili našeho kamaráda krtka, jak má žít v našem školkovém světě, nás zase on v říjnu a v listopadu seznamoval s životem v podzimní přírodě. Společně s ním a našimi rodiči jsme 3. listopadu odpoledne uskutečnili vlastně již tradiční akci: Zamykání lesa. Sešli jsme se s rodiči ve třídě, kde jsme si nejdřív vyrobili magické klíče a pak lucerničky, abychom si mohli svítit na cestu. Po vydařené přípravě jsme při soumraku vyrazili na podvečerní procházku k lesu, kde jsme slavnostně pomocí říkadel, písniček a hlavně zaklínadla a kouzelných klíčů uzamkli přírodu, aby si mohla v klidu užívat zimní odpočinek. Taky jsme se během listopadu rozloučili se zvířátky a ptáčky, které přes zimu neuvidíme. Dozvěděli jsme se, že velkým pomocníkem pana Podzima je vítr Škudibítr, jehož sílu poznáváme každý den při pobytu venku.

Podzimní počasí nám přineslo i spoustu nemocí, a tak jsme se učili, jak bojovat s Bábou Rýmou a Dědkem Kašlem a všemi jejich pomocníky bacily, kteří na nás stále utočí.

Pro příjemnou náladu za námi přijel herec Jan Hrubec se svým Dřevěným divadlem a zahrál nám pohádku Princezna na hrášku. Děti si představení moc užily.

Na konci listopadu naši malí plavci úspěšně zakončili 10 lekcí přípravného plaveckého výcviku. Paní plavčice s nimi byla moc spokojená a chválila je za jejich odvahu, snahu, radost a nadšení, které během všech lekcí projevovali.

A už s napětím a obavami myslíme na čerty a Ježíška. Paní učitelky MŠ

Anketa

Měly by být přilby povinné pro všechny cyklisty?
5
3

Historie anket

Náhodné foto

Posezení se seniory 2010

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více