Obec Oudoleň
česky english deutsch

 

Malá přírodovědná soutěž "Máme rádi přírodu"

18.7.2017

Ve středu 7. června se 6 žáků naší školy zúčastnilo přírodovědné soutěže „Máme rádi přírodu“. V Chotěboři se sešlo 34 žáků z 5 škol. Poté jsme se přepravili do Horní Krupé, kde samotná soutěž probíhala.

Za třetí třídu bojovala dvojice Hanička Zvolánková a Vojtík Zvolánek, za páťáky Honza Frühbauer s Matýkem Slámou a Tomáš Benc s Honzou Zvolánkem. Každá dvojice sbírala body na různých stanovištích. A co měli soutěžící za úkol? Tak třeba poznat rostliny, určit, komu patří které peří, poznat lebku ze srnce a krávy, identifikovat bobky zajíce, poznat hadí kůži, uhodnout, který „žrout“ ničí stromy, co je spojované s babím létem (pavučiny), jak určíme podle mraveniště světové strany, poznat roháče, chrostíka. Další disciplínou byla stezka v přírodě, kde doplňovali po cestě tajenku. Čekala je také „práce se dřevem“ – měli změřit průměr kmenu, spočítat letokruhy, odhadnout, který ze špalků je starší. Na dalším stanovišti pomocí dalekohledu četli čísla, poznávali zvířata. Také je čekalo lovení v potoce, kdy měli během 5 minut vylovit 5 různých vodních živočichů a podle klíče zkusit určit jejich jméno.

Ve volném čase si měly děti možnost upéct bramborovou placku a vyrobit chrostíka. Před vyhlášením se všichni posilnili vlastnoručně namíchaným zeleninovým salátem a opečeným buřtem.

A jak si vedli naši žáci? Všichni se svědomitě připravovali a snažili se, ale přesto přišlo pro některé zklamání. Honzík Frühbauer s Matýkem Slámou obsadili v kategorii 5. tříd to nejméně populární 4. místo, ačkoliv měli stejný počet bodů jako soutěžící na 3. místě (tj. 212). Při stejném počtu bodů rozhodovala „poznávačka“ a v té trochu oproti soupeřovi ztratili. Přesto se rozhodně nemají za co stydět. Jen o dva bodíky více (tj. 214) nasbíral Honzík Zvolánek s Tomem a to jim vyneslo stříbrné umístění (na tu nejvyšší příčku ztratili pouhých 25 bodíků).
A konečně třeťáci Hanička a Vojtík obsadili s velkým náskokem zlaté první místo!

Všem moc gratulujeme a děkujeme za pěknou reprezentaci školy i obce, je velmi příjemné slyšet od ostatních paní učitelek a organizátorů, jak jsou naši žáci šikovní :-D Katka

Anketa

Vadí vám neoddělitelná víčka na PET lahvích?
18
7

Historie anket

Náhodné foto

Chaloupky 2016

Počasí

Počasí

Novinky e-mailem

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

K poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti používáme soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více